Hurtopony.pl
Infolinia:

Wyprzedaż opon do quadów (-15%)

Opony do quadów

Opony do quadów przystosowane są do dynamicznej jazdy. Dzięki lekkiej konstrukcji pozwalają na szybkie przyśpieszenia oraz gwałtowne hamowania . Opony te charakteryzują się dużą szerokością bieżnika, dla zapewnienia lepszej przyczepności i trakcji. Ze względu na zastosowanie w warunkach ekstremalnych opony te muszą być lekkie, a zarazem odporne na przebicia. Quady są specyficznym rodzajem pojazdów, wśród których można wyróżnić trzy podstawowe grupy, według których również rozróżnia się rodzaje opon. Są to pojazdy: sportowe, użytkowe oraz rekreacyjne. Do każdego z tych rodzajów przeznaczony jest inny rodzaj opon.

Do quadów użytkowych przeznaczone są opony o głębokim, agresywnym bieżniku, które we współpracy z napędem 4x4, sprawdzają się w grząskim terenie. Ponieważ quady te są eksploatowane nie tylko w sadach, ale również na przykład w terenie górskim, opony te muszą zapewnić maksimum przyczepności i trakcji. Przy quadach sportowych mają zastosowanie opony o płytszym bieżniku, gdyż pojazdy w których zamontowano tego typu opony poruszają się po bardziej ubitej nawierzchni typu offroad, a także po asfalcie. Quady rekreacyjne są podobne w budowie do użytkowych, lecz posiadają słabsze parametry ze względu na swoje zastosowanie oraz zazwyczaj napęd na jedną oś. Dlatego w pojazdach tych stosowane są opony o głębszym bieżniku, a przeciętnych parametrach. Niezależnie od typu posiadanego przez Państwa quada, nasz zespół zapewnia fachową pomoc w zakresie doboru ogumienia.


Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Opony do quadów nie są pancerne

Opony do quadów nie są pancerne

Data dodania: 2012-11-27
Opony do quadów wbrew swojej nazwie ATV czyli all terrain vehicle nie są pancerne. Trudny teren w połączeniu z brakiem umiejętności jeźdźca, szybko i bezlitośnie eliminuje z użytku elementy systemu jezdnego quada jakim są opony.
Kontakt
opony Tel: 32 706 10 18 sklep@hurtopony.pl
dostawa gratis
* Przy zakupie min 2szt.
Popularne Rozmiary Opon
Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii do quadów. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 25x10-12opony 25x8-12
opony 20x11-9opony 27x11-12
opony 27x9-12opony 20x9-12