Hurtopony.pl
Infolinia:

Opony ciężarowe

Opon ciężarowych używa się głównie do transportu regionalnego i międzynarodowego, mają również zastosowanie w terenie o utrudnionym dostępie (ogumienie budowlane) oraz w trudnych warunkach drogowych.

Ogumienie do transportu międzynarodowego ma mało agresywną rzeźbą bieżnika i do tego charakteryzuje je niski opór toczenia. Takie opony powinny posiadać odpowiednie parametry by mogły spełniać trzy najważniejsze warunki - mają zapewnić bezpieczeństwo, powinny wytrzymać bardzo długie przebiegi oraz generować jak najniższe zużycia paliwa.

Opony do transportu regionalnego posiadają właściwości pomiędzy ciężarowymi stosowanymi w transporcie międzynarodowym a tymi stosowanymi w trudnych warunkach budowlanych.

Opony ciężarowe budowlane to mają zdecydowanie agresywny bieżnik by pojazd nie ugrzązł na miękkim terenie. Powinny posiadać mocną konstrukcję by z powodzeniem opierać się trudnym warunkom na drodze.

Ogumienie dedykowane pojazdom ciężarowym można podzielić ze względu na montaż. Wyróżniamy opony ciężarowe napędowe, prowadzące i naczepowe.

  • napędowe – na oś napędową, mają bieżnik typu kostka albo inny agresywny
  • prowadzące - na oś kierującą, na tę oś powinno się zakładać bardzo dobre opony, od tego zależy nasze bezpieczeństwo jak i naszego ładunku
  • naczepowe – przeznaczone na naczepę, ogumienie o podwyższonej ładowności

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą, posiadamy pełną gamę producentów opon, służymy fachową pomocą.


Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Opony Ciężarowe Do Autobusów Przegląd

Opony Ciężarowe Do Autobusów Przegląd

Data dodania: 2015-03-27
Poznaj opony z zastosowaniem do autobusów miejskich i nie tylko. Opony ciężarowe do autobusów. Opony do środków komunikacji miejskiej.
Jak prawidłowo dobrać opony do samochodów ciężarowych

Jak prawidłowo dobrać opony do samochodów ciężarowych

Data dodania: 2014-08-05
Dowiedz się jak prawidłowo dobrać opony ciężarowe do swojej ciężarówki. Praktyczne porady. Każda opona, niezależnie od osi na jaką jest przeznaczona, posiada określoną nośność, której należy przestrzegać.
Efektywne użytkowanie opon ciężarowych

Efektywne użytkowanie opon ciężarowych

Data dodania: 2014-08-05
Można sprawić aby zakup opon ciężarowych, który jest dużym wydatkiem stał się bardziej opłacalny przez bardziej efektywne wykorzystanie opon ciężarowych. Dowiedz się więcej jak tego dokonać. W artykule ciekawostki i porady na temat użytkowania ogumienia ciężarowego.
Kontakt
opony Tel: 32 706 10 18 sklep@hurtopony.pl
dostawa gratis
* Przy zakupie min 2szt.
Popularne Rozmiary Opon
Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii ciężarowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 315/80R22.5opony 315/70R22.5
opony 385/65R22.5opony 245/70R19.5
opony 235/75R17.5opony 295/60R22,5