Hurtopony.pl
Infolinia:

Opony ciężarowe

Opon ciężarowych używa się głównie do transportu regionalnego i międzynarodowego, mają również zastosowanie w terenie o utrudnionym dostępie (ogumienie budowlane) oraz w trudnych warunkach drogowych.

Ogumienie do transportu międzynarodowego ma mało agresywną rzeźbą bieżnika i do tego charakteryzuje je niski opór toczenia. Takie opony powinny posiadać odpowiednie parametry by mogły spełniać trzy najważniejsze warunki - mają zapewnić bezpieczeństwo, powinny wytrzymać bardzo długie przebiegi oraz generować jak najniższe zużycia paliwa.

Opony do transportu regionalnego posiadają właściwości pomiędzy ciężarowymi stosowanymi w transporcie międzynarodowym a tymi stosowanymi w trudnych warunkach budowlanych.

Opony ciężarowe budowlane to mają zdecydowanie agresywny bieżnik by pojazd nie ugrzązł na miękkim terenie. Powinny posiadać mocną konstrukcję by z powodzeniem opierać się trudnym warunkom na drodze.

Ogumienie dedykowane pojazdom ciężarowym można podzielić ze względu na montaż. Wyróżniamy opony ciężarowe napędowe, prowadzące i naczepowe.

  • napędowe – na oś napędową, mają bieżnik typu kostka albo inny agresywny
  • prowadzące - na oś kierującą, na tę oś powinno się zakładać bardzo dobre opony, od tego zależy nasze bezpieczeństwo jak i naszego ładunku
  • naczepowe – przeznaczone na naczepę, ogumienie o podwyższonej ładowności

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą, posiadamy pełną gamę producentów opon, służymy fachową pomocą.


Kontakt
opony Tel: 501-553-265 Tel: 518-551-520 Email: sklep@hurtopony.pl
dostawa gratis
Opony Popularne Rozmiary
Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii ciężarowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 315/80R22.5opony 315/70R22.5
opony 385/65R22.5opony 245/70R19.5
opony 235/75R17.5opony 295/60R22,5