Hurtopony.pl
Infolinia:

Opony terenowe

Opony terenowe to dział naszego sklepu, który zawiera opony 4x4 czy ogumienie do samochodów typu SUV. Ze względu na budowę „terenówki” dzielimy na:

diagonalne - czyli o budowie diagonalnej są zalecane do trudnych warunków na drodze (błoto, woda). Charakteryzują się wysoką odpornością i świetną trakcją w terenie błotnistym. Jednak nie są idealne i mają swoje wady – duże zużycie paliwa oraz gorszy komfort jazdy po drogach utwardzonych (niewielkie przyleganie czoła bieżnika do podłoża)

radialne - ogumienie o budowie radialnej to w większości te stosowane w samochodach terenowych, wielkich autach osobowych i autach typu SUV

Opony oznaczone jako terenowe możemy również podzielić ze względu na bieżnik. Te z agresywnym bieżnikiem będą mieć dobry ciąg w terenie jednak na asfalcie będą głośne. Natomiast szosowy bieżnik nie sprawdzi się w trudnym, błotnistym terenie. Istotną wskaźnikiem jest indeks ładowności, on charakteryzuje jej wytrzymałość.

Jak widać, istotne jest by w zależności od naszych potrzeb ustalić dokładnie i bezbłędnie, które opony są potrzebne do naszego pojazdu by cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą.

Zawsze służymy specjalistyczną poradą w zakresie doboru ogumienia do jazdy w terenie.


Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Wszystko o ogumieniu terenowym rodzaje opon terenowych

Wszystko o ogumieniu terenowym rodzaje opon terenowych

Data dodania: 2017-07-20
Wszystko o oponach terenowych . Dowiedz się jakie są rodzaje opon terenowych. Jakie zastosowania i gdzie ich używać. Zaglądnij do naszego Poradnika
Czym tak naprawdę różnią sie opony terenowe od osobowych

Czym tak naprawdę różnią sie opony terenowe od osobowych

Data dodania: 2012-11-27
Rozwój rynku samochodów terenowych spowodował, że zatarły się granice między nimi a autami osobowymi. Sport Utility Vehicle czyli SUVy z założenia służą rozrywce, a ze względu na stylizację i cechy praktyczne są chętnie używane jako auta miejskie.
Kontakt
opony Tel: 32 706 10 18 sklep@hurtopony.pl
dostawa gratis
* Przy zakupie min 2szt.
Popularne Rozmiary Opon
Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii terenowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 235/75R15opony 235/65R17
opony 205/70R15opony 265/65R17
opony 245/75R16opony 235/70R16