Opony do Volkswagen Jetta 1.9TD 1999
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: A3
- Generacja: 1992-1999
- Rodzaj paliwa: Diesel
- Moc silnika: 81 KM | 81 kW | 110 PS
- Średnica otworu centralnego: 57.1
- Ilość otworów: 4
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x100
- Średnica rozstawu śrub: 100 mm
- Rodzaj blokady: Lug bolts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Dobór odpowiedniego ogumienia do Państwa Volkswagena Jetty z 1999 roku o silniku 1.9TD to kluczowa decyzja, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo oraz precyzję prowadzenia tego modelu. W przypadku omawianej jednostki o mocy 110 KM, optymalizacja styku pojazdu z nawierzchnią jest o tyle istotna, że odpowiednio dobrane opony pomagają efektywnie przenosić moment obrotowy silnika wysokoprężnego na asfalt. W naszej bazie przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie dopuszczalnych rozmiarów, takich jak 185/60SR14, 205/40VR16 oraz 195/50HR15, które są zgodne ze specyfikacją producenta dla tego konkretnego typoszeregu.
Podczas selekcji ogumienia do swojego samochodu, szczególną uwagę powinni Państwo zwrócić na indeksy nośności i prędkości przypisane do konkretnego rozmiaru. W specyfikacji technicznej litery takie jak S, H czy V określają maksymalną prędkość, przy której opona zachowuje swoje właściwości konstrukcyjne, dlatego nie powinny być one niższe niż te przewidziane przez inżynierów Volkswagena. Sugerujemy również, aby przy zakupie kierować się warunkami klimatycznymi, w których eksploatują Państwo pojazd – wybór między ogumieniem letnim, zimowym a całorocznym ma fundamentalne znaczenie dla drogi hamowania oraz stabilności w zakrętach, niezależnie od przebiegu czy stylu jazdy.
Warto nadmienić, że w przypadku niektórych konfiguracji opon dla modelu Jetta, dopuszczalne mogą być różnice w parametrach między osiami. Wynikają one zazwyczaj z konstrukcji zawieszenia oraz specyfiki przeniesienia napędu na przednią oś. Jeśli zdecydują się Państwo na stosowanie różnych rozmiarów opon na osiach, należy być niezwykle skrupulatnym, aby zachować zgodność z homologacją przewidzianą dla tego modelu, co zapewni poprawne działanie systemów bezpieczeństwa i zawieszenia. Dobrze dobrane opony to nie tylko komfort podróży, ale przede wszystkim pewność, że Państwa auto będzie zachowywać się przewidywalnie w każdej sytuacji drogowej.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem dopasowanym do Volkswagena Jetty 1.9TD. Prosimy kliknąć wybrany rozmiar opony poniżej, aby przenieść się do oferty i dokonać optymalnego wyboru dla swojego samochodu.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 185/60SR14 | Opony 185/60SR14 | 6Jx14 ET38 | 6Jx14 ET38 |
| Opony 205/40VR16 | Opony 205/40VR16 | 7Jx16 ET35 | 7Jx16 ET35 |
| Opony 195/50HR15 | Opony 195/50HR15 | 6.5Jx15 ET38 | 6.5Jx15 ET38 |