Opony do Subaru

opony do Subaru

Wybierz model samochodu marki Subaru.

Dobierz rozmiar opon do Subaru

Opony do Subaru


Historia marki Subaru sięga roku 1917, kiedy to pionier japońskiej techniki lotniczej firma Nakajima założył firmę Nakajima Aircraft Company. Firma ta zajmowała się produkcją dla lotnictwa, lecz po zakończeniu drugiej wojny światowej została zdemilitaryzowana i podzielona na 12 niezależnych firm. Firmy te zostały później połączone, a w roku 1953 wyodrębniono z nich pion motoryzacyjny, który przyjął nazwę Subaru. Projekty motoryzacyjne zapoczątkował skuter Rabbit S-1, który powstał jeszcze w roku 1946. W roku 1954 Subaru zaprezentowało pierwszy prototyp samochodu osobowego o nazwie P-1, a rok później powstał model Subaru 1500. Ten drugi model został wyposażony w niezależne zawieszenie przednich kół, olejowo-gazowe amortyzatory z hydrauliczną regulacją oraz niezależne wahacze wleczone, przez co zapewniał znaczny komfort jazdy.

W roku 1958 powstał pierwszy autobus od Subaru. Rok ten był także rokiem premiery modelu 360, który zmotoryzował Japonię. Na podstawie tego modelu powstała również w roku 1961 mała ciężarówka Sambar. W roku 1966 powstał Subaru 1000, samochód, w którym jako pierwszym zastosowano technologię poprzecznego ułożenia silnika stosowaną do dziś. Technologia ta nie była wolna od wad, więc następnie Subaru udoskonaliło ją, tworząc symetryczny schemat napędowy, dzięki czemu usunęło występujące wcześniej problemy. W roku 1971 powstał ważny model w gamie Subaru, czyli Subaru Leone, po którym powstał Leone Station Wagon będący pierwszym samochodem z zastosowanym systemem 4WD, pozwalającym na jazdę po zaśnieżonych i górskich drogach.

W roku 1977 Subaru postanowiło podbić Amerykę modelem Brat, będącym ekonomicznym i wytrzymałym Pickupem z napędem 4x4. Następnie powstały minivan Domingo z 1983 roku oraz mały Justy z roku 1984. W latach 80. powstał także model Legacy dedykowany do klasy Premium. W roku 1992 powstała największa duma Subaru, czyli Impreza. Model który wielokrotnie wygrywał Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata oraz zdobywał tytuły w klasyfikacji kierowców i konstruktorów. Model ten zapoczątkował również nową klasę samochodów WRC, gdyż na jego bazie konstruowane były Ford, Toyota, Mitsubishi, Hyundai czy Suzuki. Do seryjnej produkcji trafiła Impreza w wersjach GT, WRX, WRX STi oraz kombi i Baja.

W roku 1997 zadebiutował crossover Forester. Trzy lata później wyszła kolejna generacja Imprezy, która jednak nie przypadła do gustu klientów przez co po kolejnych trzech latach przeszła facelifting. W roku 2005 zadebiutował pierwszy SUV Subaru, czyli model B9 Tribeca. Rok 2008 przyniósł odsłonę Imprezy w wersji hatchback, co spotkało się z ogólną krytyką wielbicieli marki. Wydarzenie to przyćmiło kolejne odsłony Forestera, Outbacka i Legacy. W tym samym roku opracowano także silnik Boxer w wersji wysokoprężnej. Samochody Subaru w seryjnym wyposażeniu posiadają opony wielu producentów takich jak: Michelin, Pirelli, Bridgestone, Goodyear czy Continental w rozmiarach od 14 do 19 Cali.

Powyżej przedstawiono listę odmian samochodów marki Subaru, klikając w powyższe linki można przejść do podstron rodzajów i odnaleźć interesujące nas opony do Subaru. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Subaru, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do samochodów Subaru. Jeśli interesują Cię opony do Subaru, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18