Opony do Mitsubishi

opony do Mitsubishi

Wybierz model samochodu marki Mitsubishi.

Dobierz rozmiar opon do Mitsubishi

Opony do Mitsubishi


Firma Mitsubishi została założona w roku 1870 przez Yatarō Iwasakiego. Wiele lat od powstania nie miała jednak dużo wspólnego z motoryzacją, gdyż zajmowała się głównie liniami żeglugowymi. Z biegiem czasu działalność Mitsubishi poszerzyła się o stocznię remontową, kopalnie węgla i miedzi oraz usługi pocztowe. W późniejszym czasie rozpoczęto produkcję części zamiennych do modeli zagranicznych. Pierwszy model samochodu od Mitsubishi powstał w roku 1917. Mitsubishi A był wzorowany na Fiacie zero. Był zarazem pierwszym seryjnie produkowanym samochodem japońskiego producenta. Rok później wypuszczono pierwszy samochód Ciężarowy, natomiast niewiele później powstał autobus Mitsubishi Fuso B46.

W roku 1931 Mitsubishi stał się pierwszym japońskim producentem , posiadającym swój własny silnik Diesla. W czasie drugiej wojny światowej Mitsubishi wykorzystał swoje doświadczenie w produkcji samolotów, do produkcji dla armii modelu A6m Zero. Po okresie wojny firma odeszła od produkcji aut osobowych na rzecz aut użytkowych. Powstały wówczas takie modele jak trójkołowy pikap XTM1 Mizushima, autobus MB46 z napędem elektrycznym czy ciężarówki T380 i T390 z odchylanymi do tyłu kabinami. Do produkcji aut osobowych powrócono w latach 50. Wtedy też Mitsubishi stał się licencjonowanym producentem Jeepów. W roku 1960 powstał pierwszy powojenny model osobowy.

Mitsubishi 500 z małym, półlitrowym silnikiem cieszył się sporym zainteresowaniem. Dwa lata później pojawił się model Colt 600, który w 1965 został poprawiony i wypuszczony w wersji 800. Powstała także ciężarówka Canter. W okresie kryzysu naftowego w Stanach Zjednoczonych Mitsubishi zaatakowało rynek amerykański. Po okresie współpracy z Chryslerem, w roku 1981 powstało pierwsze przedstawicielstwo Mitsubishi w Stanach.  Na rynki europejskie Mitsubishi zawitał po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w roku 1977. Później trafiły do europy modele Galant oraz Lancer, po których przyszedł czas na nowego Colta z 1978 roku.

W latach 80. Mitsubishi zaczął zyskiwać na całym świecie opinię marki sportowej, a to za sprawą rajdowych sukcesów modelu Pajero z 1982 roku oraz modeli Starion i Lancer. W roku 1997 w wyniku załamania rynku firma popadła w kłopoty finansowe, z których poprzez wykupienie próbował ją wyciągnąć Daimler-Chrysler. Sytuację finansową firmy poprawiła dopiero sprzedaż modelu Colt w Europie od 2004 roku oraz Outlandera w Japonii od roku 2005. Jednym z największych sukcesów firmy było wprowadzenie modelu Lancer Evolution 1992, który w 2010 roku doczekał się już dziesiątej wersji. Wśród opon montowanych na wyposażeniu seryjnym Mitsubishi często stosowane są opony marki Bridgestone.

Przykładowo w modelu Lancer zamontowano opony Bridgestone RE030. Mitsubishi Pajero został wyposażony w opony Bridgestone D840 EZ. W Outlanderze zamontowano opony D684 ADZ, natomiast na wyposażeniu modelu Triton znalazły się opony D840 Z. Na wyposażeniu powyższych aut znalazły się też oponymarki Dunlop SP 20FE oraz SP Sport 4000. Ponad to w modelu Lancer montuje się również opony Yokohama Advan A13, a Outlander wyposażany został w opony Yokokhama G035. Natomiast Mitsubishi Pajero zjeżdża z taśm produkcyjnych z oponami Yokohama G902 bądź G039.

Powyżej pokazujemy listę wariantów aut marki Mitsubishi, klikając w powyższe linki można przejść do podstron typów i wyszukać interesujące nas opony do Mitsubishi. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Mitsubishi, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do aut Mitsubishi. Jeśli interesują Cię opony do Mitsubishi, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18