Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Renault Trafic 2.0i 2001

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Generacja: II (X83)
  • Generacja: 2001-2006
  • Oznaczenie silnika: F4R
  • Rodzaj paliwa: Petrol
  • Moc silnika: 88 KM | 88 kW | 120 PS
  • Średnica otworu centralnego: 71.1
  • Ilość otworów: 5
  • Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x118
  • Średnica rozstawu śrub: 118 mm
  • Rodzaj blokady: Lug bolts
  • Rodzaj gwintu: M14 x 1.5
Minivan

Wybór odpowiedniego ogumienia do Renault Trafic z 2001 roku o silniku 2.0i to kluczowa decyzja, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo oraz efektywność eksploatacyjną Państwa pojazdu. Jako specjalista z Hurtopony.pl podkreślam, że w przypadku samochodów dostawczych, takich jak ten model, priorytetem jest dobór opon typu LT (Light Truck), które zostały zaprojektowane do pracy przy większych obciążeniach. Zgodnie ze specyfikacją producenta, dla Państwa auta przygotowaliśmy trzy główne warianty rozmiarowe: LT195/65R16 100S, LT205/65R16 103S oraz LT215/65R16 106S. Wybór konkretnego rozmiaru powinien być podyktowany nie tylko zaleceniami fabrycznymi, ale również indywidualnym stylem użytkowania pojazdu, w tym stopniem jego codziennego dociążenia.

Przy podejmowaniu decyzji zakupowej prosimy pamiętać, aby zwracać szczególną uwagę na indeksy nośności oraz prędkości. Wartości takie jak 100S, 103S czy 106S świadczą o wytrzymałości strukturalnej opony, co w przypadku Renault Trafic jest kluczowe dla uniknięcia przedwczesnego zużycia lub uszkodzeń mechanicznych przy pełnym załadunku. Zalecamy także dopasowanie rodzaju ogumienia do sezonu, w jakim auto będzie intensywniej eksploatowane, oraz sprawdzenie, czy wybrany model opony posiada odpowiednią homologację dla tej wersji nadwozia. Zastosowanie opon o parametrach zgodnych z dokumentacją pojazdu zapewnia optymalną precyzję prowadzenia oraz poprawne działanie systemów bezpieczeństwa.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wymienione powyżej rozmiary przewidziane są do użytku na obu osiach pojazdu, co oznacza, że w tym modelu Renault Trafic nie zastosowano konfiguracji zróżnicowanej, czyli tzw. ogumienia mieszanego. Dzięki temu mają Państwo pełną swobodę w rotowaniu opon między osiami, co pozwala na ich bardziej równomierne ścieranie podczas eksploatacji. Taka zamienność jest korzystna ekonomicznie i zwiększa trwałość kompletu ogumienia. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami technicznymi dostępnych modeli, klikając w interesujący Państwa rozmiar poniżej, aby płynnie przejść do naszej pełnej oferty i dokonać właściwego wyboru dla swojego samochodu.

Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta

Opona przódOpona tyłFelga przódFelga tył
Opony LT195/65R16Opony LT195/65R166Jx16 ET506Jx16 ET50
Opony LT205/65R16Opony LT205/65R166Jx16 ET506Jx16 ET50
Opony LT215/65R16Opony LT215/65R166Jx16 ET506Jx16 ET50

Samochód Renault Trafic z rocznika 2001 występuje również w wersjach silnika: