Opony do Renault Trafic 2.1D 1998
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: I (TX)
- Generacja: 1980-2001
- Oznaczenie silnika: J8S
- Rodzaj paliwa: Diesel
- Moc silnika: 47 KM | 47 kW | 64 PS
- Średnica otworu centralnego: 100
- Ilość otworów: 4
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x160
- Średnica rozstawu śrub: 160 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M14 x 1.5

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Renault Trafic z 1998 roku, wyposażonego w silnik 2.1D o mocy 64 KM, jest kluczowy dla zachowania stabilności i bezpieczeństwa podczas eksploatacji tego pojazdu dostawczego. Jako specjaliści w Hurtopony.pl doskonale rozumiemy, że w przypadku aut użytkowych opona musi sprostać specyficznym wymaganiom konstrukcyjnym oraz być w pełni kompatybilna z homologacją producenta. W tym modelu pojazdu występuje zróżnicowanie ogumienia, gdzie dla osi przedniej dedykowane są rozmiary 205SR14 S oraz 6.70R15LT. Taka konfiguracja wynika bezpośrednio z inżynieryjnych założeń projektantów Renault, którzy przewidzieli zróżnicowaną charakterystykę pracy kół w zależności od osi. Warto pamiętać, że stosowanie rekomendowanych parametrów zapewnia właściwe prowadzenie oraz optymalne przeniesienie napędu na nawierzchnię, co przy specyfice silnika diesla jest niezwykle istotne dla trwałości układu jezdnego.
Dobierając opony, muszą Państwo zwrócić szczególną uwagę nie tylko na sam rozmiar, ale również na indeksy nośności i prędkości. W przypadku aut typu Trafic, które często pracują pod dużym obciążeniem, indeks nośności musi być ściśle dostosowany do maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, co pozwoli uniknąć przedwczesnego zużycia bieżnika czy ryzyka uszkodzenia struktury opony. Równie ważną kwestią jest sezonowość ogumienia — w zależności od Państwa potrzeb eksploatacyjnych, warto rozważyć wybór modeli letnich, zimowych lub całorocznych, które posiadają odpowiednie atesty do poruszania się w zmiennych warunkach pogodowych. Pamiętajcie, że opony z oznaczeniem LT (Light Truck) w rozmiarze 6.70R15LT zostały zaprojektowane z myślą o zwiększonej wytrzymałości konstrukcyjnej, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo Państwa ładunku.
W naszym sklepie Hurtopony.pl stawiamy na rozwiązania, które w pełni wspierają parametry techniczne Państwa Renault Trafic. Rekomendujemy, aby zawsze dobierać ogumienie o specyfikacji zgodnej z zaleceniami producenta, co gwarantuje nie tylko komfort jazdy, ale także przewidywalność zachowania pojazdu w trakcie hamowania i manewrowania. Zachęcamy Państwa do dokładnego zapoznania się z dostępnymi opcjami dla poszczególnych osi, aby zapewnić swojemu autu najlepszą możliwą przyczepność. Aby przejść do szczegółowej oferty dopasowanej do tego modelu, wystarczy kliknąć wybrany rozmiar opony z poniższej listy, co pozwoli Państwu zapoznać się z gamą produktów spełniających standardy techniczne dla Państwa samochodu.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 205SR14 | Opony 205SR14 | 6Jx14 ET43 | 6Jx14 ET43 |
| Opony 6.70R15LT | Opony 6.70R15LT | 5.5Jx15 ET36 | 5.5Jx15 ET36 |