Opony do Mercedes-Benz

opony do Mercedes-Benz

Wybierz model samochodu marki Mercedes-Benz.

Dobierz rozmiar opon do Mercedes-Benz

Opony do Mercedes-Benz


Firma Mercedes – Benz powstała dnia 28 czerwca 1926 roku na skutek połączenia dwóch firm. Pierwszą z nich była firma Benz & Cie założona w 1883 roku przez Karla Benza. Druga firma została założona przez Gottlieba Daimlera w 1890 roku i początkowo nazwana Daimler – Motoren - Gesellschaft w skrócie  (DMG). Natomiast gdy  Daimler wszedł we współpracę ze swoim najlepszym klientem Emilem Jellinkiem nazwa firmy została zmieniona na Daimler-Mercedes. Fraza Mercedes pochodziła od imienia córki Jellinka. Współpraca ta okazała się być dochodowa dla Daimlera. Po rozpoczęciu współpracy między Daimlerem i Benzem w 1926 roku młody koncern szybko postanowił zakupić większość udziałów w amerykańskim Chryslerze.

Alians został później nazwany Daimler Chrysler. Samochody produkowane przez Mercedes – Benz, należące do koncernu Daimler Chrysler, cechowały: jakość, fascynacja, innowacja oraz bezpieczeństwo. Dlatego też produkty mercedesa były cenione wśród klientów, którzy byli w stanie zapłacić za nie więcej niż za auta innej marki. W czasach wojennych Mercedes, tak samo jak inni producenci, produkował na potrzeby armii. W wyniku strat wojennych fabryka mercedesa została zniszczona. Przetrwała jedynie taśma do produkcji modelu 170, którego produkcja ruszyła w roku 1936. W roku 1952 powstał model 300 SL, który ze względu na drzwi otwierane do góry jest jednym z najsłynniejszych aut sportowych świata.

Przez następne dekady Mercedes wyprodukował modele, które zyskały rangę kultowych. Wśród nich znalazły się model Adenauer z 1951 roku, Mercedes 180 z 1953 oraz model W116 z 1972, będący pierwszym modelem klasy S. W roku 1975 zaprezentowany został Mercedes W123, tak zwana beczka. W roku 1982 powstał model 190. Natomiast dwa lata później świat ujrzał dobrze znany model 124. Po roku 2000 powstawały modele klasy E, czyli modele 210 oraz 211. W 2007 roku Mercedes odsprzedał Chryslera. Obecnie produkowane są modele z klasy A, B, C oraz E. W klasie SUV-ów produkowane są GLK oraz ML. Również od 1979 roku produkowany jest jeden z lepszych samochodów terenowych od Mercedesa, czyli Mercedes G.

Mercedes produkuje również auta użytkowe – dostawcze oraz ciężarowe. W seryjnie produkowanych mercedesach spotkać można opony wszystkich producentów.  Przykładowo w Mercedesie CLS i E-430 AMG znajdziemy opony Dunlop SP Sport 01. Opony SP Sport 9000 są montowane seryjnie w modelach E-340 AMG, ML55 oraz ML320. Opony Yokohama ADVAN Sport V103 MO montuje się w Mercedesach AMG CL63/65. Natomiast w Mercedesach klasy C, SLK oraz E używane są opony Bridgestone z serii Ecopia. W mercedesach klasy C i E spotkać można również opony Pirelli P Zero Rossa.

Powyżej pokazujemy listę odmian aut marki Mercedes-Benz, klikając w powyższe linki można przejść do podstron wariantów i wyszukać interesujące nas opony do Mercedes-Benz. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Mercedes-Benz, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru ogumienia do aut Mercedes-Benz. Jeśli interesują Cię opony do Mercedes-Benz, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię ogumienie i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18