Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Pontiac Grand-am 2.5i 1990

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Generacja: N-body
  • Generacja: 1985-1991
  • Rodzaj paliwa: Petrol
  • Moc silnika: 82 KM | 82 kW | 111 PS
  • Średnica otworu centralnego: 57.1
  • Ilość otworów: 5
  • Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x100
  • Średnica rozstawu śrub: 100 mm
  • Rodzaj blokady: Lug nuts
  • Rodzaj gwintu: M12 x 1.5
Coupe

Wybór odpowiedniego ogumienia do Pontiaca Grand Am z 1990 roku o silniku 2.5i wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na specyfikację techniczną, która bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo oraz charakterystykę prowadzenia tego klasycznego modelu. W przypadku Państwa pojazdu producent przewidział fabrycznie kilka dopuszczalnych rozmiarów, takich jak 185/80SR13 z indeksem prędkości S, 205/70SR13 również z indeksem S, oraz wariant dla większych felg w rozmiarze 215/60HR14 z wyższym indeksem prędkości H. Należy pamiętać, że w tym pojeździe dopuszcza się stosowanie różnych rozmiarów w zależności od zainstalowanego kompletu felg, jednak zawsze należy dążyć do zachowania spójności parametrów na obu osiach, aby nie zakłócić pracy układu jezdnego i precyzji kierowania.

Przy podejmowaniu decyzji zakupowej w naszym sklepie Hurtopony.pl warto pamiętać, że sam rozmiar to jedynie punkt wyjścia. Kluczowe znaczenie mają również indeksy nośności oraz prędkości, które muszą być zgodne z wymogami homologacyjnymi dla tej wersji silnikowej o mocy 111 KM. Wybierając opony do Pontiaca, należy uwzględnić styl eksploatacji pojazdu oraz sezonowość, wybierając odpowiednią mieszankę gumową, która zapewni optymalną przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Dobór ogumienia z odpowiednią homologacją do konkretnego modelu auta to gwarancja, że konstrukcja opony została zoptymalizowana pod kątem charakterystyki zawieszenia konkretnie tego samochodu, co przekłada się na lepszą stabilność w zakrętach oraz odpowiednią drogę hamowania.

Jako specjaliści zalecamy, aby przed zakupem sprawdzili Państwo również stan techniczny felg, na których osadzone będą nowe opony. W przypadku modelu Grand Am z 1990 roku, utrzymanie zgodności z zaleceniami producenta jest kluczowe dla zachowania autentyczności i komfortu podróżowania. Pamiętajcie Państwo, że opona jest jedynym punktem styku pojazdu z drogą, dlatego priorytetem powinno być bezpieczeństwo i trwałość wybranego ogumienia. Zachęcamy Państwa do szczegółowego przeanalizowania dostępnych wariantów i kliknięcia w interesujący Państwa rozmiar opony poniżej, co pozwoli na przejście bezpośrednio do naszej dedykowanej oferty, gdzie przygotowaliśmy wyselekcjonowane propozycje idealnie pasujące do Państwa Pontiaca.

Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta

Opona przódOpona tyłFelga przódFelga tył
Opony 185/80SR13Opony 185/80SR135.5Jx13 ET385.5Jx13 ET38
Opony 205/70SR13Opony 205/70SR135.5Jx13 ET425.5Jx13 ET42
Opony 215/60HR14Opony 215/60HR146Jx14 ET426Jx14 ET42

Samochód Pontiac Grand-am z rocznika 1990 występuje również w wersjach silnika: