Opony do Opel Senator 2.2 E 1984
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: A
- Generacja: 1978-1987
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 85 KM | 85 kW | 116 PS
- Średnica otworu centralnego: 69.1
- Ilość otworów: 5
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x120
- Średnica rozstawu śrub: 120 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Wybór odpowiedniego ogumienia do klasycznego modelu Opel Senator z 1984 roku, wyposażonego w jednostkę napędową 2.2 E o mocy 116 KM, to kluczowy element dbałości o bezpieczeństwo oraz zachowanie oryginalnego charakteru jazdy tego prestiżowego auta. Jako specjaliści w Hurtopony.pl wiemy, że w przypadku tak szlachetnych pojazdów sprzed lat, kluczowe jest dopasowanie parametrów, które były przewidziane przez inżynierów marki. Dla Państwa Opla Senatora właściwym rozmiarem dedykowanym na oś przednią jest 195R14 92S. Utrzymanie tych specyfikacji pozwala na zachowanie optymalnej przyczepności oraz precyzji prowadzenia, do których konstruktorzy przywiązywali dużą wagę w latach 80.
Pamiętajcie Państwo, że indeksy nośności i prędkości nie są przypadkowymi wartościami. Wskazany parametr 92S określa graniczną wytrzymałość opony na obciążenie oraz prędkość, do której opona zachowuje pełne bezpieczeństwo eksploatacji. Wybierając ogumienie, warto również zwrócić szczególną uwagę na sezonowość – opony letnie różnią się składem mieszanki gumowej od tych zimowych, co bezpośrednio wpływa na długość drogi hamowania i stabilność w zakrętach. Jeśli Państwa egzemplarz posiada dedykowaną homologację producenta, warto rozważyć produkty, które spełniają takie wymogi, gdyż gwarantuje to najlepszą współpracę z układem jezdnym pojazdu.
Jeśli planują Państwo wymianę ogumienia, prosimy dokładnie sprawdzić fizyczne oznaczenia na obecnie użytkowanych oponach. Warto mieć na uwadze, że prawidłowy montaż opon o właściwych parametrach to fundament komfortu podróżowania modelem Senator. W przypadku pojazdów o tylnym napędzie, do którego przynależy Państwa Opel, kluczowe jest, aby opony były w nienagannym stanie technicznym, co zapewni właściwe przeniesienie mocy 85 kW na nawierzchnię. Jeśli w Państwa dowodzie rejestracyjnym lub instrukcji obsługi widnieją różne rozmiary dla osi przedniej i tylnej, jest to zabieg w pełni zamierzony przez producenta, mający na celu poprawę trakcji i charakterystyki prowadzenia auta w różnych warunkach drogowych.
W celu zapoznania się z naszym pełnym asortymentem i znalezieniem idealnego modelu, który spełni Państwa oczekiwania pod względem jakości i trwałości, zachęcamy do kliknięcia w interesujący Państwa rozmiar opony 195R14 92S poniżej. Przekieruje to Państwa bezpośrednio do naszej dedykowanej oferty, gdzie czekają opony renomowanych producentów, idealnie dopasowane do specyfikacji Państwa Opla Senatora.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 195R14 | Opony 195R14 | 5Jx14 ET30 | 5Jx14 ET30 |