Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Opel Omega 2.3 D 1986

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Generacja: A
  • Generacja: 1986-1994
  • Rodzaj paliwa: Diesel
  • Moc silnika: 54 KM | 54 kW | 73 PS
  • Średnica otworu centralnego: 65.1
  • Ilość otworów: 5
  • Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x110
  • Średnica rozstawu śrub: 110 mm
  • Rodzaj blokady: Lug bolts
  • Rodzaj gwintu: M12 x 1.5
Saloon

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Opla Omegi z 1986 roku w wersji silnikowej 2.3 D o mocy 73 KM to kluczowa decyzja, która wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo oraz komfort prowadzenia tego klasycznego modelu. Jako specjaliści w Hurtopony.pl doskonale rozumiemy, że w przypadku pojazdów o tak długiej historii technicznej, kluczowe znaczenie ma dobór opon zgodnych z homologacją producenta. Zastosowanie właściwego rozmiaru gwarantuje nie tylko poprawne działanie układu kierowniczego, ale także odpowiednią trakcję na różnych nawierzchniach, co przy jednostce napędowej o charakterystyce diesla jest niezwykle istotne dla zachowania optymalnej dynamiki jazdy.

W przypadku Państwa pojazdu przygotowaliśmy wybór rozmiarów takich jak 185/70R14 88T oraz 195/65R15 91H. Istotne jest, aby podczas poszukiwań zwracać szczególną uwagę na indeksy nośności oraz prędkości. Indeks nośności określa maksymalne dopuszczalne obciążenie na jedną oponę, natomiast indeks prędkości wskazuje graniczną szybkość, z jaką opona może być eksploatowana przy pełnym obciążeniu. Dla omawianego Opla Omegi parametry te muszą być ściśle przestrzegane, zgodnie ze specyfikacją techniczną modelu. Prosimy również pamiętać o dobraniu opon odpowiednich do bieżącego sezonu, gdyż mieszanka gumowa użyta w ogumieniu letnim wykazuje zupełnie inne właściwości niż ta zastosowana w oponach zimowych lub całorocznych.

Jeśli rozważają Państwo zastosowanie różnych rozmiarów na poszczególnych osiach, należy pamiętać, że rozwiązanie to musi być zgodne z dopuszczeniami dla konkretnej wersji silnikowej, aby nie zaburzyć pracy układu jezdnego czy systemów bezpieczeństwa. W modelach, w których producent przewidział fabrycznie różne wymiary kół na osiach, wpływa to na poprawę stabilności oraz precyzję prowadzenia w zakrętach. Zachęcamy do weryfikacji dokumentacji Państwa pojazdu w celu upewnienia się, czy wybrana konfiguracja jest w pełni kompatybilna z wymaganiami technicznymi dla tego konkretnego egzemplarza.

Dobór opony to inwestycja w trwałość zawieszenia i Państwa spokój podczas podróży. W sklepie Hurtopony.pl stawiamy na jakość i sprawdzone rozwiązania technologiczne, które pozwolą Państwu w pełni cieszyć się jazdą swoim Oplem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – prosimy kliknąć wybrany rozmiar opony znajdujący się poniżej, aby przejść bezpośrednio do pełnego zestawienia dostępnych produktów, które spełnią wymagania Państwa samochodu.

Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta

Opona przódOpona tyłFelga przódFelga tył
Opony 185/70R14Opony 185/70R145.5Jx14 ET395.5Jx14 ET39
Opony 195/65R15Opony 195/65R156Jx15 ET336Jx15 ET33

Samochód Opel Omega z rocznika 1986 występuje również w wersjach silnika: