Opony do Nissan Livina 1.8i 2010
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: L10
- Generacja: 2007-2013
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 92.673 KM | 92.673 kW | 126 PS
- Średnica otworu centralnego: 66.1
- Ilość otworów: 4
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x114.3
- Średnica rozstawu śrub: 114.3 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.25

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Nissana Liviny z 2010 roku, wyposażonego w silnik 1.8i o mocy 126 KM, to kluczowa decyzja wpływająca zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort codziennej eksploatacji. Ten model pojazdu, dysponujący jednostką benzynową, wymaga opon gwarantujących stabilność prowadzenia oraz odpowiednią przyczepność w zróżnicowanych warunkach drogowych. Dla tego konkretnego wariantu przewidziano na osi przedniej opony w rozmiarze 185/65R15. Warto pamiętać, że w przypadku tego auta producent przewidział jednolity rozmiar ogumienia na obu osiach, co znacznie ułatwia proces doboru oraz późniejszą rotację kół, zapewniając równomierne zużycie bieżnika w całym okresie eksploatacji.
Przy podejmowaniu decyzji zakupowej, prosimy Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na kluczowe parametry techniczne, takie jak indeksy nośności oraz prędkości. Muszą one w pełni odpowiadać specyfikacji technicznej Nissana Livina, aby zapewnić trwałość strukturalną opony przy pełnym obciążeniu pojazdu oraz bezpieczną jazdę z dopuszczalnymi prędkościami maksymalnymi. Należy również rozważyć charakterystykę sezonową – opony letnie oferują optymalny skład mieszanki w wysokich temperaturach, natomiast modele zimowe lub wielosezonowe zapewniają niezbędną elastyczność w trakcie pokonywania zaśnieżonych lub oblodzonych tras.
Zachęcamy również do sprawdzenia, czy wybrany przez Państwa model ogumienia posiada specjalistyczną homologację producenta. Opony z dedykowanym oznaczeniem są projektowane tak, aby ich charakterystyka pracy w pełni współgrała z zawieszeniem i układem jezdnym tego modelu, co przekłada się na lepszą precyzję prowadzenia i wyższą kulturę pracy. Nasi specjaliści w Hurtopony.pl zawsze zalecają dobieranie ogumienia w komplecie na obie osie, co pozwala zachować przewidywalne zachowanie auta podczas gwałtownych manewrów lub hamowania awaryjnego. Zapraszamy Państwa do kliknięcia w interesujący rozmiar opony poniżej, aby wyświetlić pełną ofertę dostępną dla Państwa Nissana Liviny i dokonać optymalnego wyboru.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 185/65R15 | Opony 185/65R15 | 5.5Jx15 ET38 | 5.5Jx15 ET38 |