Opony do Nissan Largo 2.4 (E-CW30) 1998
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: 1993-1999
- Oznaczenie silnika: KA24DE
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 107 KM | 107 kW | 145 PS
- Średnica otworu centralnego: 66.1
- Ilość otworów: 4
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x114.3
- Średnica rozstawu śrub: 114.3 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.25

Wybór odpowiedniego ogumienia do Nissana Largo 2.4 z 1998 roku to kluczowy krok w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz komfortu podczas eksploatacji tego przestronnego vana. W przypadku Państwa pojazdu producent przewidział zastosowanie różnych rozmiarów opon na poszczególnych osiach, co jest rozwiązaniem technicznym mającym na celu optymalizację trakcji oraz stabilności przy uwzględnieniu rozkładu masy tego modelu. Na osi przedniej należy stosować opony w rozmiarze 195/70R14 91S, natomiast na osi tylnej wymagany jest rozmiar 215/65R14 94S. Różnica w szerokości oraz profilu obu osi wynika z konstrukcji zawieszenia oraz specyfiki napędu, dlatego niezwykle ważne jest, aby podczas wymiany zachować te fabryczne parametry, co pozwoli uniknąć problemów z prowadzeniem oraz zużyciem elementów układu jezdnego.
Przy wyborze opon dla Państwa Nissana Largo warto zwrócić szczególną uwagę na indeksy nośności oraz prędkości, które są ściśle dopasowane do charakterystyki silnika o mocy 145 KM (107 kW). Parametry 91S dla osi przedniej oraz 94S dla osi tylnej stanowią graniczne wartości obciążenia i prędkości, których nie należy obniżać. Dobierając ogumienie, powinni Państwo również rozważyć warunki, w jakich samochód będzie najczęściej użytkowany, wybierając pomiędzy oponami letnimi, zimowymi lub całorocznymi. Warto także sprawdzić, czy wybrany model opony posiada odpowiednią homologację producenta, co gwarantuje pełną zgodność opony z charakterystyką jezdną tego konkretnego modelu auta.
Prawidłowo dobrane opony to nie tylko lepsza przyczepność na drodze, ale także optymalizacja zużycia paliwa oraz wydłużenie żywotności Państwa pojazdu. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z ofertą dostępną na naszej stronie, mając na uwadze, że utrzymanie zalecanej specyfikacji ogumienia jest inwestycją w długoletnią i bezpieczną eksploatację Nissana Largo. Aby przejść do listy produktów dedykowanych dla Państwa samochodu i rozpocząć proces zakupu, prosimy o kliknięcie w interesujący Państwa rozmiar opony znajdujący się poniżej.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 195/70R14 | Opony 215/65R14 | 5.5Jx14 ET30 | 6Jx14 ET30 |