Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Mitsubishi Delica-van 2.0D (ADF-SKF2VM) 2008

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Generacja: I (SK)
  • Generacja: 1999-2011
  • Oznaczenie silnika: RF
  • Rodzaj paliwa: Diesel
  • Moc silnika: 63 KM | 63 kW | 86 PS
  • Średnica otworu centralnego: 67.1
  • Ilość otworów: 5
  • Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x114.3
  • Średnica rozstawu śrub: 114.3 mm
  • Rodzaj blokady: Lug nuts
  • Rodzaj gwintu: M12 x 1.5
MCV

Dobór odpowiedniego ogumienia do Państwa Mitsubishi Delica Van z 2008 roku z jednostką napędową 2.0D wymaga szczególnej uwagi ze względu na specyficzną konfigurację osi. W tym modelu pojazdu producent przewidział zastosowanie różnych rozmiarów opon na osi przedniej oraz tylnej, co jest rozwiązaniem typowym dla pojazdów użytkowych o charakterystyce transportowej. Na przedniej osi należy stosować opony w rozmiarze LT175R14 N, natomiast na osi tylnej rozmiar ten zmienia się na LT145R12 N. Zróżnicowanie to wynika z konstrukcji pojazdu oraz rozkładu masy, co ma bezpośredni wpływ na stabilność prowadzenia oraz przenoszenie obciążeń w warunkach pełnego załadunku.

Podczas selekcji ogumienia do Państwa pojazdu kluczowe jest zwrócenie szczególnej uwagi na oznaczenie LT, które wskazuje na opony typu Light Truck. Są one zaprojektowane z myślą o autach dostawczych, oferując wzmocnioną konstrukcję karkasu, która pozwala na bezpieczną eksploatację przy wyższych obciążeniach. Proszę pamiętać, aby każdorazowo weryfikować indeksy nośności oraz prędkości, które muszą być zgodne z wymaganiami homologacyjnymi dla wersji silnikowej 2.0D o mocy 86 KM. Stosowanie ogumienia o parametrach niższych niż zalecane przez producenta może nie tylko wpłynąć na pogorszenie własności jezdnych, ale również stanowić istotne zagrożenie w codziennym użytkowaniu.

Wybierając opony na platformie Hurtopony.pl, zachęcamy Państwa do uwzględnienia warunków, w jakich najczęściej porusza się Państwa Mitsubishi Delica Van. Warto rozważyć, czy w Państwa przypadku lepszym rozwiązaniem będzie ogumienie dedykowane do sezonu letniego, czy też wielosezonowy zestaw zapewniający odpowiednią wszechstronność. Pamiętajcie Państwo, że dobór właściwego kompletu to inwestycja w bezpieczeństwo i optymalną wydajność pojazdu. Zapraszamy Państwa do kliknięcia w interesujący rozmiar opony poniżej, co umożliwi przejście do pełnej oferty dostępnej w naszym sklepie.

Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta

Opona przódOpona tyłFelga przódFelga tył
Opony LT175R14Opony LT145R124.5Jx14 ET503.5Jx12 ET87
Opony LT175R14Opony LT145R124.5Jx14 ET503.5Jx12 ET87
Opony LT175R14Opony LT145R124.5Jx14 ET503.5Jx12 ET87
Opony LT175R14Opony LT145R124.5Jx14 ET503.5Jx12 ET87