Opony do Honda Rafaga 2.5 (E-CE5) 1994
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: 1993-1997
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 132 KM | 132 kW | 179 PS
- Średnica otworu centralnego: 64.1
- Ilość otworów: 4
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x114.3
- Średnica rozstawu śrub: 114.3 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Hondy Rafaga z 1994 roku w wersji 2.5 o mocy 179 KM wymaga precyzyjnego podejścia, które uwzględnia specyficzną charakterystykę tego modelu. Jako specjaliści w Hurtopony.pl doskonale rozumiemy, że w przypadku pojazdów o tak dynamicznym silniku benzynowym, kluczowe jest zapewnienie optymalnej przyczepności oraz bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych. Dla tego konkretnego auta przewidzianym rozmiarem opon jest 195/60R15 88H na osi przedniej, co zapewnia właściwe przeniesienie momentu obrotowego na nawierzchnię i gwarantuje stabilność podczas jazdy.
W sytuacjach, gdy specyfikacja techniczna pojazdu narzuca stosowanie różnych rozmiarów opon na osi przedniej oraz tylnej, należy zachować szczególną ostrożność przy zakupie, aby nie dopuścić do błędów w układzie napędowym lub systemach wspomagania. W przypadku Państwa modelu, spójność parametrów jest fundamentem, jednak warto zawsze upewnić się, czy stosowane zamienniki mieszczą się w wytycznych producenta. Różnice w rozmiarach na osiach, jeśli występują, mają na celu nie tylko poprawę trakcji, ale również bezpośrednio wpływają na geometrię zawieszenia i sposób przekazywania sił poprzecznych, dlatego zawsze rekomendujemy trzymanie się ściśle wyznaczonych norm technicznych.
Przy wyborze nowego kompletu opon dla Państwa Hondy, niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na indeksy nośności oraz prędkości, które muszą być zgodne z wymaganiami homologacyjnymi dla danego silnika. Indeks 88H wskazuje na możliwość bezpiecznej eksploatacji przy określonych obciążeniach i prędkościach maksymalnych, co jest kluczowe dla zachowania pełni parametrów jezdnych. Zachęcamy również do przemyślenia wyboru sezonowości – opony letnie, zimowe lub całoroczne powinny być dopasowane do Państwa stylu jazdy oraz warunków klimatycznych, w których najczęściej użytkują Państwo pojazd. Dobór ogumienia z odpowiednią homologacją nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale również bezpośrednio przekłada się na komfort podróżowania i trwałość eksploatacyjną Państwa samochodu.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z przygotowaną przez nas selekcją produktów. Wystarczy kliknąć wybrany rozmiar opony poniżej, aby przejść bezpośrednio do pełnej oferty przygotowanej dla modelu Honda Rafaga i dokonać świadomego wyboru zgodnego z wymogami Państwa pojazdu.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 195/60R15 | Opony 195/60R15 | 5.5Jx15 ET50 | 5.5Jx15 ET50 |