Opony do Honda Mobilio-spike 1.5 (DBA-GK2) 2006
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: Facelift
- Generacja: 2005-2008
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 81 KM | 81 kW | 110 PS
- Średnica otworu centralnego: 56.1
- Ilość otworów: 4
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x100
- Średnica rozstawu śrub: 100 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Hondy Mobilio Spike z 2006 roku, wyposażonej w silnik 1.5 o mocy 110 KM, to kluczowy element zapewniający bezpieczeństwo oraz pełne wykorzystanie potencjału tego praktycznego pojazdu. W przypadku tego modelu, opuszczającego fabrykę z silnikiem DBA-GK2, producent przewidział zastosowanie opon w rozmiarze 185/65R14 86S. Dobór właściwego ogumienia jest istotny nie tylko dla zachowania precyzji prowadzenia, ale również dla zachowania zgodności z parametrami technicznymi homologowanymi przez inżynierów marki Honda, co bezpośrednio przekłada się na stabilność auta podczas codziennej eksploatacji.
Przy zakupie kompletu opon dla Państwa pojazdu zwracamy szczególną uwagę na indeksy nośności oraz prędkości. Wskazany parametr 86S oznacza, że każda opona jest przystosowana do przenoszenia określonego obciążenia, a jej konstrukcja zapewnia optymalne bezpieczeństwo przy prędkościach przewidzianych przez producenta dla tego modelu. Warto również pamiętać, że w przypadku wybranych wersji aut, stosuje się ogumienie o identycznych rozmiarach na obu osiach, co w Hondzie Mobilio Spike pozwala na rotację opon w celu ich równomiernego zużycia. Jeśli jednak w przyszłości rozważali by Państwo zmianę specyfikacji, należy pamiętać, że stosowanie różnych rozmiarów między osiami wpływa na działanie systemów bezpieczeństwa elektronicznego oraz charakterystykę prowadzenia, dlatego zawsze rekomendujemy trzymanie się wytycznych producenta.
Oprócz wymiarów, niezwykle istotny jest wybór sezonowości produktu. Decydując się na opony letnie, jesienne lub zimowe, należy brać pod uwagę nie tylko warunki panujące na drodze, ale także styl jazdy i roczny przebieg. Zachęcamy Państwa do weryfikacji etykiet informacyjnych, które określają przyczepność na mokrej nawierzchni oraz opory toczenia decydujące o zużyciu paliwa. Prawidłowy dobór ogumienia z odpowiednią homologacją gwarantuje, że Honda Mobilio Spike zachowa swoje fabryczne właściwości trakcyjne, zapewniając Państwu komfort i spokój podczas każdej podróży.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem dopasowanym do Państwa samochodu. Prosimy kliknąć wybrany rozmiar opony poniżej, aby bez zbędnej zwłoki przejść do pełnej oferty dostępnych produktów, które najlepiej sprawdzą się w Państwa Hondzie.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 185/65R14 | Opony 185/65R14 | 5.5Jx14 ET45 | 5.5Jx14 ET45 |