Opony>Dobór opon samochodowych>Opony do Chevrolet

Opony do Chevrolet

opony do Chevrolet

Wybierz model samochodu marki Chevrolet.

Dobierz rozmiar opon do Chevrolet

Opony do Chevrolet


Firma Chevrolet została założona dnia 3 listopada 1911 roku przez szwajcarskiego kierowcę wyścigowego i mechanika, Louisa Chevroleta oraz Amerykańskiego pioniera motoryzacji i właściciela General Motors, Williama Duranta. Już w roku powstania firmy został zaprezentowany model Classic Six z sześciocylindrowym silnikiem. Cztery lata później Durant wykupił udziały Chevroleta, po czym rok później marka Chevrolet stała się częścią General Motors. W 1918 roku Chevrolet zaczął produkować lekkie ciężarówki, jednak przy ich produkcji dostarczał jedynie nadwozia z silnikami, natomiast decyzję co do sposobu zabudowy nadwozia pozostawił klientom. Dzięki temu zabiegowi ciężarówki Chevroleta zyskały popularność na długie lata.

Firma rozwijała się tak dobrze, że pierwszy seryjnie produkowany model Chevroleta z 1922 roku zdetronizował Forda T, a Chevrolet przez najbliższe 40 lat zyskał pozycję lidera rynku motoryzacyjnego. Pod koniec lat 20. Chevrolet posiadał już swoje fabryki w wielu krajach, dzięki czemu rozpoczął w 1928 roku, w Indiach,  produkcję samochodów, półciężarówek i autobusów. W tym samym roku ruszyła produkcja w fabryce General Motors w Warszawie. W czasach kiedy wielu konkurentów zbankrutowało Chevrolet notował ciągły wzrost. Wprowadzał także innowacyjne technologie, takie jak niezależne przednie zawieszenie, pierwszy samochód typu kombi czy pierwszy w historii SUV z 1935 roku.

Dzięki nowatorskiej stylistyce, auta Chevroleta zyskały także opinię najlepiej zaprojektowanych na świecie. Kolejnym postępowym ulepszeniem od Chevroleta była automatyczna skrzynia biegów. W roku 1953 powstał największy hit od Chevroleta, model Corvette napędzany rzędową jednostką R6 o mocy 150 KM. Trzy lata później powstała przestylizowana wersja z silnikiem V8, która cieszyła się wielką popularnością. Dekadę później powstała wersja Corvette Sting Ray, która swoim silnikiem o mocy 327KM podkreślała sportowy charakter marki. Model Corvette jest jedynym amerykańskim autem sportowym produkowanym nieprzerwanie do dziś. W 1958 roku wprowadzono do produkcji model Impala, który doskonale wpasował się w erę „chromu i płetw’, przez co wyniósł markę Chevrolet do aut wyższej półki.

W roku 1960 powstał ekonomiczny i kompaktowy model Corvair, zaadresowany do klientów niewymagających sportowych osiągów. W roku 1967 Chevrolet przedstawił swój kolejny hit, model Camaro, o oryginalnym wyglądzie, dobrych osiągach, lecz także w przyzwoitej cenie. Model ten stał się później jednym z legendarnych „pony carów”.  W latach 70. powstał model Vega, który wpisywał się w modę na małe auta. Dla klientów poszukujących auta z półki Premium powstał model Caprice. W roku 1983 wypuszczono kolejną wersję corvette, która przez ilość zastosowanej elektroniki po raz kolejny wyznaczała kierunek postępu.

Wykupienie w 2001 roku marki Daewoo otworzyło Chevroletowi drogę na europejskie rynki. Otwarto fabrykę w Saint Petersburgu, w 2004, po 80 latach, ponownie ruszyła fabryka Chevroleta w Warszawie. Po roku 2000 do produkcji weszły modele Aveo, Captiva, Cruze, Orlando, Spark czy Volt. W modelach Chevroleta kierowanych na rynek amerykański najczęściej montowane są opony marek Bridgestone i Yokohama. Tak więc na wyposażeniu modeli Tiltmaster W4 oraz GMC Forward W4 znalazły się opony Yokohama TY213A. Modele Tiltmaster W5500 oraz GMC Forward W5500 wyposażono w opony Yokohama RY023A. Natomiast jeżeli chodzi o rynek europejski, Chevrolet współpracuje z różnymi firmami. Wśród nich z koreańską firmą Hankook, która do Chevroleta Aveo dostarcza model opon K702.

Chevrolet Lacetti został wyposażony w opony Hankook K406. Chevrolet używa także opony francuskiej marki Michelin, która do modelu Aveo dostarcza opony Michelin Energy. Natomiast na wyposażeniu Chevroleta Lacetti, znalazły się również opony Michelin Energy.

Powyżej przedstawiono listę typów aut marki Chevrolet, klikając w powyższe linki można przejść do podstron typów i wyszukać interesujące nas opony do Chevrolet. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Chevrolet, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do aut Chevrolet. Jeśli interesują Cię opony do Chevrolet, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.