Opony do Chevrolet

opony do Chevrolet

Wybierz model samochodu marki Chevrolet.

Dobierz rozmiar opon do Chevrolet

Chevrolet


Firma Chevrolet została założona dnia 3 listopada 1911 roku przez szwajcarskiego kierowcę wyścigowego i mechanika, Louisa Chevroleta oraz Amerykańskiego pioniera motoryzacji i właściciela General Motors, Williama Duranta. Już w roku powstania firmy został zaprezentowany model Classic Six z sześciocylindrowym silnikiem. Cztery lata później Durant wykupił udziały Chevroleta, po czym rok później marka Chevrolet stała się częścią General Motors. W 1918 roku Chevrolet zaczął produkować lekkie ciężarówki, jednak przy ich produkcji dostarczał jedynie nadwozia z silnikami, natomiast decyzję co do sposobu zabudowy nadwozia pozostawił klientom. Dzięki temu zabiegowi ciężarówki Chevroleta zyskały popularność na długie lata.

Firma rozwijała się tak dobrze, że pierwszy seryjnie produkowany model Chevroleta z 1922 roku zdetronizował Forda T, a Chevrolet przez najbliższe 40 lat zyskał pozycję lidera rynku motoryzacyjnego. Pod koniec lat 20. Chevrolet posiadał już swoje fabryki w wielu krajach, dzięki czemu rozpoczął w 1928 roku, w Indiach,  produkcję samochodów, półciężarówek i autobusów. W tym samym roku ruszyła produkcja w fabryce General Motors w Warszawie. W czasach kiedy wielu konkurentów zbankrutowało Chevrolet notował ciągły wzrost. Wprowadzał także innowacyjne technologie, takie jak niezależne przednie zawieszenie, pierwszy samochód typu kombi czy pierwszy w historii SUV z 1935 roku.

Dzięki nowatorskiej stylistyce, auta Chevroleta zyskały także opinię najlepiej zaprojektowanych na świecie. Kolejnym postępowym ulepszeniem od Chevroleta była automatyczna skrzynia biegów. W roku 1953 powstał największy hit od Chevroleta, model Corvette napędzany rzędową jednostką R6 o mocy 150 KM. Trzy lata później powstała przestylizowana wersja z silnikiem V8, która cieszyła się wielką popularnością. Dekadę później powstała wersja Corvette Sting Ray, która swoim silnikiem o mocy 327KM podkreślała sportowy charakter marki. Model Corvette jest jedynym amerykańskim autem sportowym produkowanym nieprzerwanie do dziś. W 1958 roku wprowadzono do produkcji model Impala, który doskonale wpasował się w erę „chromu i płetw’, przez co wyniósł markę Chevrolet do aut wyższej półki.

W roku 1960 powstał ekonomiczny i kompaktowy model Corvair, zaadresowany do klientów niewymagających sportowych osiągów. W roku 1967 Chevrolet przedstawił swój kolejny hit, model Camaro, o oryginalnym wyglądzie, dobrych osiągach, lecz także w przyzwoitej cenie. Model ten stał się później jednym z legendarnych „pony carów”.  W latach 70. powstał model Vega, który wpisywał się w modę na małe auta. Dla klientów poszukujących auta z półki Premium powstał model Caprice. W roku 1983 wypuszczono kolejną wersję corvette, która przez ilość zastosowanej elektroniki po raz kolejny wyznaczała kierunek postępu.

Wykupienie w 2001 roku marki Daewoo otworzyło Chevroletowi drogę na europejskie rynki. Otwarto fabrykę w Saint Petersburgu, w 2004, po 80 latach, ponownie ruszyła fabryka Chevroleta w Warszawie. Po roku 2000 do produkcji weszły modele Aveo, Captiva, Cruze, Orlando, Spark czy Volt. W modelach Chevroleta kierowanych na rynek amerykański najczęściej montowane są opony marek Bridgestone i Yokohama. Tak więc na wyposażeniu modeli Tiltmaster W4 oraz GMC Forward W4 znalazły się opony Yokohama TY213A. Modele Tiltmaster W5500 oraz GMC Forward W5500 wyposażono w opony Yokohama RY023A. Natomiast jeżeli chodzi o rynek europejski, Chevrolet współpracuje z różnymi firmami. Wśród nich z koreańską firmą Hankook, która do Chevroleta Aveo dostarcza model opon K702.

Chevrolet Lacetti został wyposażony w opony Hankook K406. Chevrolet używa także opony francuskiej marki Michelin, która do modelu Aveo dostarcza opony Michelin Energy. Natomiast na wyposażeniu Chevroleta Lacetti, znalazły się również opony Michelin Energy.

  Infolinia:

  32 706 10 18