Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Honda City 1.3i 2005

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Generacja: GD
  • Generacja: 2002-2008
  • Rodzaj paliwa: Petrol
  • Moc silnika: 63.2 KM | 63.2 kW | 86 PS
  • Średnica otworu centralnego: 56.1
  • Ilość otworów: 4
  • Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x100
  • Średnica rozstawu śrub: 100 mm
  • Rodzaj blokady: Lug nuts
  • Rodzaj gwintu: M12 x 1.5
Saloon

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Hondy City z 2005 roku, wyposażonej w jednostkę 1.3i o mocy 86 KM, to kluczowa decyzja wpływająca zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort codziennej jazdy. W przygotowanym przez nas zestawieniu uwzględniliśmy fabryczne rozmiary homologowane dla tego modelu, czyli 185/55R15 oraz 175/65R14. Decydując się na konkretne obuwie dla swojego pojazdu, należy pamiętać, że parametry te zostały precyzyjnie dobrane przez inżynierów w celu zapewnienia optymalnej trakcji oraz prawidłowej pracy układu zawieszenia. Niezależnie od wybranego wariantu, zawsze zalecamy zwrócenie uwagi na indeksy nośności i prędkości, które muszą być zgodne z wytycznymi producenta dla tego konkretnego silnika benzynowego, co gwarantuje pełną stabilność prowadzenia w różnych warunkach drogowych.

Warto zaznaczyć, że w przypadku Państwa Hondy City producent przewidział możliwość stosowania dwóch różnych średnic felg, co przekłada się na konkretne rozmiary opon. Choć w tym modelu standardowo stosuje się ten sam typ ogumienia na obu osiach, w sytuacjach, gdyby kiedykolwiek rozważali Państwo konfiguracje mieszane w innych pojazdach, należy pamiętać, że różnice między osiami wynikają z chęci poprawy przyczepności lub estetyki, jednak w tym aucie rekomendujemy trzymanie się spójnego zestawu na wszystkie koła. Spójne ogumienie na przedniej i tylnej osi zapewnia przewidywalne zachowanie pojazdu podczas pokonywania zakrętów oraz hamowania, co ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno w warunkach letnich, jak i w wymagającym sezonie zimowym.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji prosimy również o zwrócenie uwagi na sezonowość wybranych opon oraz ewentualne specyficzne wymagania dotyczące homologacji dla modelu City. Dobierając opony, warto kierować się stylem jazdy oraz warunkami, w których najczęściej Państwo podróżują. Nasz zespół w Hurtopony.pl dokłada wszelkich starań, aby oferowane przez nas produkty spełniały najwyższe standardy techniczne, zapewniając odpowiednią trwałość i efektywność energetyczną, co bezpośrednio przekłada się na ekonomikę eksploatacji tak niezawodnego auta, jakim jest Honda z 2005 roku. Zachęcamy Państwa do kliknięcia w interesujący rozmiar opony poniżej, aby przejść do naszej pełnej oferty i dobrać ogumienie idealnie dopasowane do Państwa potrzeb.

Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta

Opona przódOpona tyłFelga przódFelga tył
Opony 185/55R15Opony 185/55R156Jx15 ET516Jx15 ET51
Opony 175/65R14Opony 175/65R145.5Jx14 ET455.5Jx14 ET45

Samochód Honda City z rocznika 2005 występuje również w wersjach silnika: