Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Fiat Fiorino 1.05 1987

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Generacja: 127/147
  • Generacja: 1977-1988
  • Rodzaj paliwa: Petrol
  • Moc silnika: 37 KM | 37 kW | 50 PS
  • Średnica otworu centralnego: 58.1
  • Ilość otworów: 4
  • Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x98
  • Średnica rozstawu śrub: 98 mm
  • Rodzaj blokady: Lug bolts
  • Rodzaj gwintu: M12 x 1.25
Box

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Fiata Fiorino z 1987 roku o silniku 1.05 to kluczowa kwestia dla zachowania właściwej charakterystyki jezdnej oraz bezpieczeństwa tego klasycznego pojazdu dostawczego. Nasza wyszukiwarka uwzględniła specyfikację techniczną Państwa wersji silnikowej o mocy 50 KM, wskazując na możliwość zastosowania opon w rozmiarach 135R13 68S lub 165/70R13 69S. Podane przez producenta parametry, w tym indeksy nośności 68 i 69 oraz indeks prędkości S, zostały dobrane precyzyjnie do masy własnej oraz osiągów tego modelu, dlatego podczas zakupu należy bezwzględnie trzymać się tych wytycznych, aby nie pogorszyć stabilności prowadzenia auta.

W przypadku tego konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na różnice w szerokości profilu opony, co wpływa na charakterystykę pracy zawieszenia oraz precyzję kierowania. Choć w Państwa aucie dopuszczalne rozmiary mogą być stosowane zamiennie na osiach, należy pamiętać, że zgodnie z zasadami techniki motoryzacyjnej, na jednej osi zawsze muszą znajdować się opony o identycznych parametrach, w tym o tym samym rozmiarze, strukturze budowy oraz indeksach. Mieszanie różnych rozmiarów na osi przedniej względem tylnej jest dopuszczalne jedynie wtedy, gdy producent przewidział takie rozwiązanie jako standardową konfigurację dla danego rocznika, co zapewnia optymalny rozkład obciążenia i poprawne działanie układu jezdnego zarówno przy pełnym załadunku, jak i podczas jazdy „na pusto”.

Przy podejmowaniu decyzji zakupowej prosimy pamiętać również o dopasowaniu rodzaju bieżnika do sezonu oraz warunków, w jakich najczęściej porusza się Państwa Fiorino. Choć dla pojazdów z tego okresu homologacje opon nie były tak restrykcyjne jak w nowoczesnych autach, wybór ogumienia renomowanych marek zawsze przekłada się na lepszą przyczepność i dłuższą trwałość eksploatacyjną. Zalecamy także zwrócenie szczególnej uwagi na stan techniczny felg, na których będą montowane nowe opony, gdyż właściwe wyważenie całego koła jest niezbędne do uniknięcia drgań przenoszonych na układ kierowniczy. Zapraszamy do kliknięcia wybranego rozmiaru opony poniżej, co pozwoli Państwu przejść bezpośrednio do naszej szerokiej oferty dostosowanej do wymogów Państwa Fiata.

Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta

Opona przódOpona tyłFelga przódFelga tył
Opony 135R13Opony 135R134Jx13 ET414Jx13 ET41
Opony 165/70R13Opony 165/70R134.5Jx13 ET454.5Jx13 ET45

Samochód Fiat Fiorino z rocznika 1987 występuje również w wersjach silnika: