Hurtopony.pl
Infolinia:

Opony Kleber

opony kleber

Historia opon marki Kleber rozpoczęła się na początku XX wieku, gdy Pan Work, zarządzający amerykańską firmą BF Goodrich, płynął na barce po zalanym rejonie Paryża i podjął decyzję o postawieniu fabryki. Została ona wybudowana w 1911 roku we Francji w Colombes. Marka zawdzięcza swoją nazwę nazwisku Jeana-Baptisty Klebera. 8 grudnia 1911 roku w fabryce powstały pierwsze opony jeszcze pod nazwą BF Goodrich. W latach 30-tych produkowano, oprócz opon, także pasy transmisyjne, róznego rodzaju uszczelki i inne gumowe części. To wtedy też opony Kleber były bardzo popularne. Sprzedawano ekskluzywne opony do seryjnych modeli samochodów Versailles i Chambord oraz nieobecne do tej pory na rynku, opony terenowe. Dużą rolę odgrywała reklama – eleganckie opony reklamowały urodziwe kobiety. Po raz pierwszy w historii w reklamach pojawiły się psy – charty wykorzystywano w promocji opon z bialym bokiem, a owczarki alzackie w promowaniu opon o jednolitej barwie. Po zakończeniu wojny firma zmieniła swoją siedzibę na Paryż i zaczęła sprzedawać swoje produkty pod szyldem KLEBER-COLOMBES. Głośnym wydarzeniem w historii firmy było zdobycie w 1950 roku szczytu Anapurna (ośmiotysięcznik) w Himalajach przez pracownika KLEBER-COLOMBES, Maurice Herzoga. Herzog na szczyt wniósł m.in. proporczyk swojej firmy, czym zapewnił jej niebywałą reklamę (o zdobyciu góry przez francuską ekspedycję pisały wszystkie gazety świata). Doniosłym wydarzeniem w latach 50-tych było wypuszczenie na rynek opony bezdętkowej i opony z komorą powietrzną, która mogła przejechać po gwoździu i mimo to nie ulegała przebicu. Została ona pokazana mediom w obecności samego prezydenta Francji René Coty. W 1971 roku maskotką marki stał się pies rasy bokser, reklamujący oponę boxer. W 1981 roku po raz pierwszy w historii w rundzie mistrzostw świata zwyciężyła kobieta. Był to rajd w San Remo, a zwyciężczyni Michèle Mouton jechała samochodem z oponami marki Kleber. W 1994 roku opony marki Kleber zostały homologowane do samochodów Renault Twingo. W 2002 roku powstał natomiast specjalny program o nazwie Kleber Assistance, który obejmował serwis naprawczy działający przez całą dobę na terenie Europy.

Oferta firmy Kleber obejmuje wiele rodzajów opon o róznych rozmiarach, w tym: opony osobowe, opony rolnicze, opony ciężarowe i opony dostawcze. Wszystkie opony Kleber podlegają gwarancji producenta i normom dotyczącym produkowaniu ogumienia.

Firma Kleber posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Kleber produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony ciężarowe, opony rolnicze, wszystkie opony Kleber objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotycznących produkcji ogumienia.

Kontakt
opony Tel: 32 706 10 18 sklep@hurtopony.pl
dostawa gratis
* Przy zakupie min 2szt.