Opony do Volkswagen Jetta 1.8 1990
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: A2
- Generacja: 1984-1992
- Oznaczenie silnika: EV, PB
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 82 KM | 82 kW | 111 PS
- Średnica otworu centralnego: 57.1
- Ilość otworów: 4
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x100
- Średnica rozstawu śrub: 100 mm
- Rodzaj blokady: Lug bolts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Volkswagena Jetty z 1990 roku o silniku 1.8 to kluczowy element dbałości o bezpieczeństwo oraz komfort prowadzenia tego klasycznego modelu. Przy selekcji opon do pojazdu o mocy 111 KM niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na indeksy nośności oraz prędkości, które muszą być ściśle dopasowane do specyfikacji producenta oraz stylu Państwa jazdy. Niezależnie od wybranego rozmiaru, należy pamiętać, że parametry te określają maksymalne obciążenie i prędkość, z jaką dane koło może się obracać, co ma bezpośrednie przełożenie na stabilność auta na drodze.
W przypadku tego modelu Volkswagen Jetta, producent przewidział możliwość zastosowania kilku wariantów rozmiarowych, takich jak 175/70SR13 S, 185/60SR14 S oraz 195/50HR15 H. Wybór konkretnego rozmiaru wpływa nie tylko na estetykę auta, ale także na jego zachowanie podczas pokonywania zakrętów i hamowania. Jeśli rozważają Państwo zmianę rozmiaru opon na osiach, warto pamiętać, że w niektórych sportowych wersjach pojazdów stosuje się tzw. ogumienie mieszane, czyli węższe opony z przodu i szersze z tyłu. Taka konstrukcja ma na celu poprawę trakcji i precyzji prowadzenia na konkretnej osi; w przypadku Państwa Jetty najbezpieczniej jest trzymać się dopuszczalnych przez producenta opcji, aby zachować optymalną geometrię zawieszenia i poprawne działanie układu jezdnego.
Podczas zakupów w Hurtopony.pl zachęcamy Państwa do zwrócenia uwagi na sezonowość ogumienia. W naszym klimacie optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów opon – letnich i zimowych – co gwarantuje pełne bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. Warto również sprawdzić, czy wybrany przez Państwa model opony posiada homologację właściwą dla Volkswagena, co daje pewność, że guma została przetestowana pod kątem wymagań technicznych charakterystycznych dla tego konkretnego modelu z rocznika 1990.
Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Państwu podjąć świadomą decyzję, która przełoży się na płynną i bezpieczną eksploatację pojazdu. Aby zapoznać się ze szczegółami dostępnych modeli opon idealnie dopasowanych do specyfikacji Państwa Volkswagena, zachęcamy do kliknięcia w interesujący Państwa rozmiar widoczny poniżej i przejścia bezpośrednio do naszej oferty.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 175/70SR13 | Opony 175/70SR13 | 5.5Jx13 ET42 | 5.5Jx13 ET42 |
| Opony 185/60SR14 | Opony 185/60SR14 | 6Jx14 ET38 | 6Jx14 ET38 |
| Opony 195/50HR15 | Opony 195/50HR15 | 6Jx15 ET38 | 6Jx15 ET38 |