Opony do Toyota Vista 1.8i (SV30) 1992
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: III (V30)
- Generacja: 1990-1992
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 85 KM | 85 kW | 116 PS
- Średnica otworu centralnego: 60.1
- Ilość otworów: 5
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x114.3
- Średnica rozstawu śrub: 114.3 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Toyoty Vista 1.8i z 1992 roku to kluczowy krok w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy tym klasycznym modelem. W przypadku tego pojazdu, producent przewidział fabryczne konfiguracje oparte na rozmiarach 185/70R14 87H oraz 165SR14 S. Należy zwrócić uwagę, że różnice w szerokości profilu opony przekładają się bezpośrednio na charakterystykę prowadzenia oraz przyczepność w zmiennych warunkach drogowych. Decydując się na konkretny wariant, warto pamiętać, że parametry te zostały precyzyjnie dobrane do masy i dynamiki silnika o mocy 116 KM, dlatego dla zachowania optymalnych właściwości jezdnych zaleca się przestrzeganie specyfikacji technicznej przygotowanej dla wersji SV30.
Wybierając opony do tego modelu, muszą Państwo zwrócić szczególną uwagę na indeksy nośności oraz prędkości, które są kluczowe dla homologacji pojazdu. Indeks 87H przy rozmiarze 185/70R14 oznacza odpowiednią sztywność konstrukcji, wymaganą dla bezpiecznego przenoszenia obciążeń, natomiast oznaczenie S przy węższym wariancie 165SR14 wskazuje na specyfikację dostosowaną do konstrukcji opon sprzed lat. Równie istotny jest dobór odpowiedniego sezonu – opony letnie zapewniają właściwą trakcję na rozgrzanym asfalcie, natomiast opony całoroczne lub zimowe są niezbędne, jeśli planują Państwo eksploatację pojazdu przez cały rok. Pamiętajcie, że właściwy stan techniczny ogumienia bezpośrednio wpływa na długość drogi hamowania oraz stabilność podczas pokonywania zakrętów.
Jeśli w Państwa dowodzie rejestracyjnym lub na tabliczce znamionowej widnieją zróżnicowane rozmiary dla osi przedniej i tylnej, jest to celowy zabieg inżynierów Toyoty, mający na celu poprawę wyważenia pojazdu lub specyficzną charakterystykę prowadzenia na określonych nawierzchniach. W takim przypadku nie należy stosować zamienników, które mogłyby zaburzyć pracę układu jezdnego czy systemów wspomagających kierowcę. Jako specjaliści w Hurtopony.pl zawsze sugerujemy montaż ogumienia o parametrach zgodnych z zaleceniami producenta, co gwarantuje pełną przewidywalność samochodu w codziennym użytkowaniu. Aby poznać pełną gamę produktów dopasowanych do specyfikacji Państwa Toyoty Vista, zachęcamy do kliknięcia w interesujący Państwa rozmiar poniżej i sprawdzenia naszej aktualnej oferty opon.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 185/70R14 | Opony 185/70R14 | 5.5Jx14 ET45 | 5.5Jx14 ET45 |
| Opony 165SR14 | Opony 165SR14 | 5.5Jx14 ET45 | 5.5Jx14 ET45 |