Opony do Suzuki

opony do Suzuki

Wybierz model samochodu marki Suzuki.

Dobierz rozmiar opon do Suzuki

Opony do Suzuki


Firma Suzuki została założona w roku 1909 przez Michio Suzuki. Jednak w chwili jej zakładania Michio myślał nie o produkcji samochodów, a krosien tkackich. Przez lata działalności Michio odniósł wiele sukcesów w tej dziedzinie, zaprojektował nawet nowy typ maszyny tkackiej. Jednam mimo dobrych wyników finansowych firmy, Michio doszedł do wniosku, że dla bezpieczeństwa ekonomicznego musi działać na różnych rynkach. Dlatego też rozpoczął działalność w branży motoryzacyjnej i w 1937 roku podjął się zaprojektowania małego i ekonomicznego samochodu. Do wybuchu wojny Suzuki posiadało już kilka prototypów, w których zastosowano nowatorskie rozwiązania, takie jak chłodzenie cieczą czy skrzynia biegów.

Okres drugiej wojny światowej wymusił na firmie przerwanie produkcji samochodów. Do przemysłu transportowego Suzuki wróciło w roku 1952 produkcją roweru Power Free, który mógł być napędzany także przy pomocy silnika. Rok później powstał motor Diamond Free, który zdobył pierwsze miejsce w wyścigu po zboczach góry Fuji. W roku 1955 stworzono samochód Suzulight cieszący się wielką popularnością. Z myślą o zaspokojeniu zapotrzebowania na auta dostawcze cztery lata później powstała wersja Suzulight Van. W następnych latach Suzuki wprowadzało na rynek krajowy modele osobowe i dostawcze. W latach 70. powstało auto terenowe Suzuki Jimny 4WD, wyposażone w dwucylindrowy silnik.

Model ten był później ulepszany i eksportowany. W latach 80. powstawał  model SS80, który w europie był sprzedawany pod nazwą Alto. Był to kolejny mały model od Suzuki. W roku 1981 doszło do podpisania umów z General Motors oraz Isuzu motors Ltd. Rok później ruszyła produkcja samochodów osobowych w Pakistanie. W roku 1983 ukazała się premiera pierwszej generacji modelu Swift. W roku 1988 na rynek europejski trafia Suzuki Vitara, który wypełnił lukę w rynku aut kompaktowych. W latach 90. Suzuki rozpoczęło dynamicznie podbijać rynki zagraniczne. Do roku 2000 zostały podpisane umowy z Daewoo oraz General Motors, a także rozpoczęto produkcję w Korei, Wietnamie i na Węgrzech.

Z rokiem 2000 rozpoczął się eksport modelu Grand Vitara. W 2003 roku na rynek europejski trafił model Ignis. Trzy lata później, we współpracy z Fiatem został wyprodukowany pierwszy samochód typu crossover, model SX4. Dwa lata później powstał SX4 w wersji sedan. W samochodach Suzuki montowane są opony w mniejszych rozmiarach  różnych producentów. Przykładowo w modelu Suzuki Grand Vitara  montowane są opony Yokohama Geolandar G046, natomiast a w modelu Suzuki SX4 znaleźć można opony Bridgestone ER300.

Powyżej demonstrujemy listę wariantów pojazdów marki Suzuki, klikając w powyższe linki można przejść do podstron odmian i znaleźć interesujące nas opony do Suzuki. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Suzuki, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru ogumienia do pojazdów Suzuki. Jeśli interesują Cię opony do Suzuki, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię ogumienie i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18