Opony do Opel Vita E-XG140 1997
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: 1994-2006
- Średnica otworu centralnego: 56.6
- Ilość otworów: 4
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x100
- Średnica rozstawu śrub: 100 mm
- Rodzaj blokady: Lug bolts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Opla Vity z 1997 roku w wersji silnikowej E-XG140 to kluczowa decyzja, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo oraz komfort codziennego użytkowania pojazdu. Jako specjaliści w Hurtopony.pl doskonale rozumiemy specyfikę konstrukcyjną tego modelu, dlatego przygotowaliśmy zestawienie parametrów zgodnych z wytycznymi producenta. W przypadku tego auta dopuszczalne są dwa rozmiary opon: 165/70R13 79T oraz 165/65R14 78T. Wybór konkretnego wariantu zależy od aktualnie zamontowanych felg w Państwa egzemplarzu, gdyż rozmiar 13-calowy wymaga zupełnie innej obręczy niż wersja 14-calowa.
Podczas selekcji ogumienia niezbędne jest zwrócenie szczególnej uwagi na indeksy nośności oraz prędkości. W przypadku Państwa Opla Vity parametry te, oznaczone odpowiednio jako 79T lub 78T, zostały ściśle dobrane do masy własnej pojazdu oraz jego osiągów. Montaż opon o niższych indeksach niż zalecane przez producenta jest niedopuszczalny, gdyż może prowadzić do destabilizacji auta podczas jazdy. Zachęcamy również do wyboru opon z odpowiednią homologacją, jeśli Państwa model posiada specjalne wymagania fabryczne, oraz do rygorystycznego dopasowania kompletu do aktualnego sezonu – opony letnie różnią się strukturą mieszanki gumowej od zimowych, co ma krytyczne znaczenie dla przyczepności w zmiennych warunkach drogowych.
Warto pamiętać, że Opel Vita w tej wersji technicznej nie wymaga stosowania ogumienia mieszanego, czyli różnego rozmiaru na osi przedniej i tylnej. Zapewnienie jednolitości ogumienia na wszystkich kołach gwarantuje przewidywalne zachowanie pojazdu w zakrętach oraz równomierne zużycie bieżnika. Jeśli mają Państwo wątpliwości, jaki rozmiar wybrać, rekomendujemy sprawdzenie oznaczeń na aktualnie założonych oponach lub na tabliczce znamionowej umieszczonej na słupku drzwi kierowcy. Prosimy o kliknięcie w wybrany poniżej rozmiar, który najlepiej odpowiada Państwa potrzebom, aby przejść bezpośrednio do przejrzystej oferty dedykowanej Państwa pojazdowi.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 165/70R13 | Opony 165/70R13 | 5Jx13 ET42 | 5Jx13 ET42 |
| Opony 165/70R13 | Opony 165/70R13 | 5Jx13 ET49 | 5Jx13 ET49 |
| Opony 165/65R14 | Opony 165/65R14 | 5.5Jx14 ET49 | 5.5Jx14 ET49 |