Opony do Opel Astra 2.0 (E-XD202W) 1997
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: F (T92)
- Generacja: 1991-1998
- Oznaczenie silnika: X20XE
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 100 KM | 100 kW | 136 PS
- Średnica otworu centralnego: 56.6
- Ilość otworów: 4
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x100
- Średnica rozstawu śrub: 100 mm
- Rodzaj blokady: Lug bolts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Wybór odpowiedniego ogumienia do Państwa Opla Astry z 1997 roku w wersji silnikowej 2.0 o mocy 136 KM to kluczowa decyzja, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo oraz precyzję prowadzenia tego dynamicznego modelu. W przypadku tej konfiguracji pojazdu mogą Państwo wybierać spośród dwóch homologowanych rozmiarów: 195/55VR15 oraz 205/50VR15. Choć oba warianty pasują do osi przedniej, różnią się one profilem oraz szerokością bieżnika, co determinuje charakterystykę pracy opony. Szerszy wariant 205/50VR15 zapewnia większą powierzchnię styku z nawierzchnią, co przekłada się na lepszą przyczepność podczas pokonywania zakrętów, natomiast węższa opona 195/55VR15 lepiej sprawdzi się w codziennej eksploatacji, oferując wyższy komfort tłumienia nierówności.
Podczas selekcji ogumienia niezbędne jest zwrócenie uwagi na indeksy nośności oraz prędkości, które muszą być zgodne z wymaganiami technicznymi producenta samochodu. W przypadku Państwa pojazdu oznaczenie V sugeruje przystosowanie opony do prędkości maksymalnej do 240 km/h, co przy mocy 100 kW gwarantuje odpowiedni margines bezpieczeństwa. Prosimy pamiętać, aby dobierając opony, kierować się również sezonowością – mieszanka gumowa stosowana w ogumieniu letnim znacząco różni się od tej używanej w modelach zimowych. Ponadto zachęcamy do sprawdzania, czy wybrany model posiada homologację dedykowaną do marek koncernu, co często wiąże się z optymalizacją pod kątem konkretnych właściwości jezdnych danego zawieszenia.
Zalecamy, aby podczas wymiany dążyć do montażu opon o identycznych parametrach na obu osiach, chyba że specyfika felg wymusza zastosowanie ogumienia mieszanego, co w sporadycznych przypadkach może wpływać na sposób rozkładu sił napędowych. Warto również zwrócić uwagę na stan techniczny obręczy, co pozwoli w pełni wykorzystać potencjał nowego kompletu opon. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą szeroką gamą produktów – wystarczy kliknąć jeden z wymienionych powyżej rozmiarów, aby przenieść się do oferty dopasowanej do Państwa Opla Astry i wybrać opony, które zapewnią Państwu pełną satysfakcję z prowadzenia.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 195/55VR15 | Opony 195/55VR15 | 6Jx15 ET49 | 6Jx15 ET49 |
| Opony 205/50VR15 | Opony 205/50VR15 | 6Jx15 ET49 | 6Jx15 ET49 |