Opony do Oldsmobile Omega 4.3 1975
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: II X-body
- Generacja: 1975-1979
- Oznaczenie silnika: LV8
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 78 KM | 78 kW | 106 PS
- Średnica otworu centralnego: 70.3
- Ilość otworów: 5
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x120.65
- Średnica rozstawu śrub: 120.65 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: 7/16" - 20 UNF

Wybór odpowiedniego ogumienia do klasycznego samochodu, jakim niewątpliwie jest Oldsmobile Omega z 1975 roku, wymaga zrozumienia specyfiki konstrukcyjnej pojazdów tej epoki. W przypadku oferowanego modelu z jednostką napędową 4.3 o mocy 106 KM, kluczowe jest zachowanie pierwotnej charakterystyki prowadzenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa przy zachowaniu estetyki zgodnej z duchem minionych lat. Dla przedniej osi tego pojazdu przewidziano fabryczny rozmiar opon 195/75SR14, który gwarantuje właściwą współpracę z układem kierowniczym i zawieszeniem typu amerykańskiego, charakteryzującym się wysokim komfortem wybierania nierówności.
Podczas kompletowania ogumienia do klasyka, Państwo powinni zwrócić szczególną uwagę nie tylko na rozmiar, ale również na indeksy nośności oraz prędkości. Choć Oldsmobile Omega nie jest samochodem sportowym, parametry te muszą być zgodne z wymogami producenta dla masy własnej pojazdu, co przekłada się na stabilność prowadzenia oraz trwałość strukturalną bieżnika. Warto również rozważyć wybór odpowiedniego sezonu lub opon całorocznych o klasycznym profilu, które najlepiej wpiszą się w spokojną eksploatację pojazdu zabytkowego, dbając o zachowanie odpowiedniej przyczepności w każdych warunkach pogodowych.
Jeśli w Państwa dowodzie rejestracyjnym lub specyfikacji technicznej pojazdu widnieje informacja o zastosowaniu różnych rozmiarów na osi przedniej i tylnej, należy bezwzględnie przestrzegać tego zalecenia. Stosowanie ogumienia mieszanego wynika z konstrukcji układu jezdnego, który został zaprojektowany z myślą o specyficznym rozkładzie masy oraz przeniesieniu napędu. Różnica w szerokości lub profilu opon na poszczególnych osiach ma na celu optymalizację trakcji i zapobieganie niepożądanym zjawiskom podczas pokonywania zakrętów czy hamowania. Wszelkie odstępstwa od zaleceń producenta mogą negatywnie wpłynąć na precyzję prowadzenia, dlatego dla zachowania najlepszych właściwości jezdnych Oldsmobile'a, sugerujemy wybór opon dedykowanych zgodnie z wytycznymi specyfikacji technicznej.
Zapraszamy Państwa do szczegółowego przejrzenia naszej oferty. Zachęcamy do kliknięcia w interesujący Państwa rozmiar opony poniżej, co pozwoli na przejście do dedykowanej listy produktów spełniających wymagania techniczne Państwa Oldsmobile'a Omega. Nasz zespół specjalistów pozostaje do Państwa dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań dotyczących doboru idealnego ogumienia do tego wyjątkowego klasyka.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 195/75SR14 | Opony 195/75SR14 | 6Jx14 ET0 | 6Jx14 ET0 |