Opony do Jeep

opony do Jeep

Wybierz model samochodu marki Jeep.

Dobierz rozmiar opon do Jeep

Opony do Jeep


Jeep powstał w roku 1941 jako marka należąca do firmy Willys. Marka ta powstała by produkować auta terenowe na potrzeby amerykańskiej armii, jednak wraz z zakończeniem drugiej wojny światowej zaczęły powstawać pierwsze modele cywilne. Pierwszymi modelami wojskowymi Jeepa były Willys MA i MB, które były produkowane również przez Forda na licencji pod nazwą Ford GPW. Pierwszy cywilny model powstały w 1945 nosił nazwę CJ-2A. Od wersji wojskowej odróżniały go zastosowane zewnętrzny wlew paliwa, otwierana tylna klapa czy zapasowe koło umieszczone na burcie nadwozia. W roku 1948 powstała nowa wersja tego pojazdu nazwana CJ-3A, lecz była ona bardzo zbliżona do swojego poprzednika.

W roku 1953 wszedł do produkcji model CJ-3B z górnozaworowym silnikiem „Hurricane” typu F-Head, który był produkowany do roku 1968. W tym samym roku powstał model CJ-5, posiadający zmodyfikowaną skrzynię biegów, zmodyfikowaną oś oraz polepszony komfort jazdy, które przyczyniły się do sporego zainteresowania klientów, dzięki czemu model ten był produkowany najdłużej w historii marki, bo od roku 1954 aż do roku 1984. W roku 1953 Willys został wykupiony przez firmę Kaiser, w wyniku czego dwa lata później powstała spółka Kaiser Jeep. W roku 1962 nastąpiła premiera modelu Wagoneer, pierwszego auta terenowego z przekładniową  skrzynią biegów oraz napędem 4X4 z niezależnym zawieszeniem przednich kół.

W roku 1970 spółka Kaiser Jeep została wchłonięta przez American Motors Company. Trzy lata po tym wydarzeniu 1973 powstał znacznie zmodyfikowany model CJ-7, z wydłużonym rozstawem osi. Kolejne wersje CJ ukazywały się aż do 1987 roku, w którym to roku również American Motors Company zostało wykupione przez Chryslera, w wyniku czego marka Jeep stała się własnością Chryslera. Z biegiem lat auta Jeepa stawały się coraz bardziej komfortowe, by lepiej zaspokoić potrzeby klientów. Powstał model Wrangler (YJ), który miał wiele wspólnego z Jeepem Cherokee. W roku 1997 do sprzedaży weszła druga wersja modelu TJ. Następnie powstał Wrangler Rubicon, czyli najlepiej wyposażony Jeep w historii marki.

Model ten posiadał na wyposażeniu mosty napędowe Dana 44 oraz blokadę mechanizmów różnicowych, a jego zobowiązująca nazwa pochodziła od najtrudniejszego szlaku terenowego. Rok później powstał Wrangler Unlimited o wydłużonym nadwoziu. Później powstał także model Unlimited Rubicon. W 2005 roku zaprojektowano model Commander. Od roku 2007 w ofercie Jeepa znajduje się model JK. W zakresie dostawy opon na wyposażenie seryjne Jeep współpracuje z różnymi firmami. Przykładowo w modelach Wrangler Sport i Wrangler Sahara znalazły się nowe opony popularnych marek. Natomiast w modelu Commander zamontowano opony Goodyear Wrangler HP All Weather i Wrangler AT/R.

Powyżej przedstawiono listę wersji pojazdów marki Jeep, klikając w powyższe linki można przejść do podstron odmian i znaleźć interesujące nas opony do Jeep. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Jeep, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru ogumienia do pojazdów Jeep. Jeśli interesują Cię opony do Jeep, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię ogumienie i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18