Opony do Nissan Laurel 2.0 Medalist (HC33) 1988
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: VI (C33)
- Generacja: 1988-1992
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 92 KM | 92 kW | 125 PS
- Średnica otworu centralnego: 66
- Ilość otworów: 5
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x114.3
- Średnica rozstawu śrub: 114.3 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.25

Wybór odpowiedniego ogumienia do Nissana Laurel z 1988 roku w wersji 2.0 Medalist (HC33) to proces, który wymaga uwzględnienia specyfiki konstrukcyjnej tego klasycznego sedana. Jako specjaliści w Hurtopony.pl doskonale rozumiemy, że ten samochód o mocy 125 KM wymaga precyzyjnie dobranego obuwia, aby zapewnić nie tylko estetykę zgodną z epoką, ale przede wszystkim bezpieczeństwo prowadzenia. Dla Państwa pojazdu przewidziano rozmiar 195/65R15 z indeksem nośności 90 oraz indeksem prędkości H. Te parametry zostały dobrane tak, aby w pełni wykorzystać potencjał układu jezdnego tego modelu, gwarantując optymalną przyczepność i komfort podróżowania zarówno w warunkach miejskich, jak i na dłuższych trasach.
Przy selekcji opon do Państwa Nissana kluczowe jest zwrócenie szczególnej uwagi na indeksy nośności i prędkości. Wartości te muszą być ściśle przestrzegane, gdyż zapewniają, że struktura wewnętrzna opony jest w stanie bezpiecznie przenieść ciężar pojazdu oraz oddać moc przenoszoną przez silnik benzynowy. Ponadto, podczas podejmowania decyzji zakupowej, należy kierować się przede wszystkim przewidywanym sezonem użytkowania auta, dobierając opony letnie, zimowe lub całoroczne zgodnie z aktualnymi wymogami klimatycznymi. Jeśli planują Państwo eksploatację pojazdu w sposób kolekcjonerski, warto również upewnić się, czy wybrany model opony posiada homologację właściwą dla danego typu nadwozia, co dodatkowo pozytywnie wpływa na precyzję prowadzenia.
W przypadku tego konkretnego modelu Nissana Laurel, specyfikacja producenta wskazuje na jednolity rozmiar 195/65R15 dla wszystkich kół. W sytuacji, gdyby w innych modelach pojazdów rozmiary na osiach przedniej i tylnej różniły się, stosujemy tzw. ogumienie mieszane, wynikające z konstrukcyjnych różnic w napędzie lub wymaganej stabilności podczas dynamicznej jazdy. W Państwa aucie jednakowa średnica i szerokość opon na obu osiach pozwala na bardziej równomierne zużycie bieżnika przy zachowaniu przewidywalnej charakterystyki prowadzenia, co jest istotne dla komfortu i bezpieczeństwa podróży. Zachęcamy Państwa do kliknięcia w odpowiedni rozmiar opony widoczny poniżej, aby przejść do naszej bogatej oferty i wybrać ogumienie, które najlepiej wpisze się w charakter Państwa Nissana.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 195/65R15 | Opony 195/65R15 | 6Jx15 ET40 | 6Jx15 ET40 |