Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Alfa-romeo Giulietta 1.3 1977

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Generacja: 116
  • Generacja: 1977-1985
  • Oznaczenie silnika: AR01644
  • Rodzaj paliwa: Petrol
  • Moc silnika: 66 KM | 66 kW | 90 PS
  • Średnica otworu centralnego: 58.6
  • Ilość otworów: 4
  • Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x98
  • Średnica rozstawu śrub: 98 mm
  • Rodzaj blokady: Lug bolts
  • Rodzaj gwintu: M12 x 1.5
Saloon

Dobór odpowiedniego ogumienia do klasycznej Alfy Romeo Giulietta z 1977 roku to zadanie wymagające szczególnej uwagi, gdyż w przypadku pojazdów zabytkowych parametry opon bezpośrednio wpływają na trakcję oraz autentyczność prowadzenia tego włoskiego klasyka. Dla wersji silnikowej 1.3 o mocy 90 KM oferujemy Państwu trzy sprawdzone warianty rozmiarowe: 165SR13 S, 185/70SR13 S oraz alternatywny rozmiar 185/65SR14 S. Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru warto kierować się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim zachowaniem oryginalnej charakterystyki zawieszenia, która została zaprojektowana z myślą o specyficznej dynamice jazdy tego modelu.

Podczas selekcji opon do Państwa Giulietty kluczowe jest zwrócenie uwagi na indeksy nośności i prędkości. Wskazane przez nas oznaczenie S sugeruje dopasowanie do osiągów tego silnika, jednak zawsze przypominamy, aby parametry te były zgodne z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi danego egzemplarza. Jeśli rozważają Państwo zmianę średnicy felgi na 14-calową, należy pamiętać, że mniejszy profil opony w rozmiarze 185/65SR14 wpłynie na usztywnienie pracy zawieszenia, co może poprawić precyzję prowadzenia, ale jednocześnie nieco zmieni komfort tłumienia nierówności.

Niezależnie od wybranego rozmiaru, rekomendujemy zwrócenie szczególnej uwagi na sezonowość oraz datę produkcji ogumienia. Dla pojazdu o tak bogatej historii wybór właściwej mieszanki gumowej jest niezwykle istotny, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas manewrowania i skutecznego hamowania. Choć dla tego rocznika homologacja producenta nie jest już tak restrykcyjna jak w nowoczesnych autach, warto zainwestować w opony renomowanych marek, które rozumieją specyfikę klasycznej motoryzacji. Prawidłowo dobrane ogumienie pozwoli Państwu w pełni cieszyć się z każdego kilometra pokonanego tym wyjątkowym samochodem. Aby zapoznać się z pełną gamą modeli dostępnych dla Państwa Alfy Romeo, zachęcamy do kliknięcia w interesujący Państwa rozmiar opony poniżej, co przeniesie Państwa bezpośrednio do naszej dedykowanej oferty.

Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta

Opona przódOpona tyłFelga przódFelga tył
Opony 165SR13Opony 165SR135.5Jx13 ET385.5Jx13 ET38
Opony 185/70SR13Opony 185/70SR135.5Jx13 ET385.5Jx13 ET38
Opony 185/65SR14Opony 185/65SR145.5Jx14 ET385.5Jx14 ET38

Samochód Alfa-romeo Giulietta z rocznika 1977 występuje również w wersjach silnika: