Opony>Opony Viking

Opony Viking

opony viking

Silny jak wiking to slogan marki opon Viking należących do koncernu Contiental

VIKING jest marką opon należącą do koncernu Continental AG, opracowaną w Niemczech .Viking to opony ktróre są produkowanych w Europie. Viking to nie tylko zwykłe opony ale również przełomowe technologie w produkcji opon, za którymi stoji 80-letnie doświadczenie europejskiego producenta opon jakim jest Contiental, marka nieustannie dbająca o doskonalenie swoich produktów w nowoczesnych centrach badawczych.

Opona VIKING to także opona, gwarantująca korzystną relację wartości do ceny.

Atrybuty jakościowe marki opon Viking:

  • Sportowe: Wyjątkowe parametry opon, także opon do pojazdów o bardzo wysokiej mocy
  • Solidne: Trwałe opony, które radzą sobie nawet w trudnych warunkach
  • Bezpieczne: Pewna ochrona dzięki najnowocześniejszej technologii gwarantującej jakośc opon

Historia marki opon Viking

Opony Viking w 1931 r. weszły na rynek. Nastepnie firma rozpoczyna produkcję wyrobów gumowych (w tym butów i opon) w Askim w Norwegii.

Nastepnie Viking stawia pierwsze kroki jako producent opon pierwszego wyposażenia, skupiając się głownie na ogumieniu do samochodów osobowych.

Dzięki sporemu udziałowi przekraczającemu ponad 50% Viking staje się liderem opona rynku w Norwegii. Niemal każdy Norweg lub mieszkaniec Norwegi zna tę markę i ma zaufanie do jej opon. Jednocześnie Viking staje się marką globalną szeroko rozpoznawalną a także i staje się dostawcą opon pierwszego wyposażenia OE dla koncernów samochodowych takich jak Volkswagen, Opel, Ford i Volvo.

Na początku lat 90. XX wieku, prawa do znaku towarowego Viking nabywa koncern Continental AG.

siedziba marki viking
Modele opon Viking

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Viking

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Samochody osobowe

Główną linią opon przeznaczonych do samochodów osobowych jest model CityTech II cechujący się niższym poziomem hałasu oraz podwyższonym komfortem jazdy, bardzo dobrze radzą sobie na suchej nawierzchni oraz skutecznie chronią przed aquaplaningiem.

Na sezon zimowy producent przygotował model SnowTech II który gwarantuje dobre osiągi oraz świetną charakterystykę prowadzenia w zimę ponadto w tym modelu skrócono drogę hamowania na mokrej i śliskiej nawierzchni.

Ostatnią linią produktów są opony całoroczne FourTech które łączą w łączą w sobie wszystkie zalety opon zimowych i letnich. FourTech cechują się dobrą przyczepnością na suchej jak i mokrej nawierzchni oraz dzięki specjalnie zaprojektowanemu bieżnikowi skutecznie odprowadzają wodę.

stand z oponą viking citytech II

Samochody dostawcze

stand z oponą viking tanstech II

Kierowcą samochodów dostawczych Viking oferuje opony z serii TransTech II które sprawdzają się idealnie w na krótkich jak i długich dystansach jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie dzięki innowacyjnej konstrukcji opony przystosowanej do długiego okresu okresu eksploatacji a dzięki obniżeniu poziomu hałasu generowanego przez oponę jazda na oponach TransTech jest bardziej komfortowa.

Ze względu na wszechstronność opony z seri SnowTech z powodzeniem znajdują zastosowanie w pojazdach dostawczych w warunkach zimowych.

Samochody terenowe

Spełniając wszystkie oczekiwania oraz dbając o bezpieczeństwo posiadaczy samochodów 4X4 Viking ma w swojej ofercie opony z linii ProTech NewGen cechujące pewnością prowadzenia samochodów napędzanych na obie osie, skróconą drogą hamowania oraz dobrą przyczepnością na mokrej nawierzchni.

stand z oponą viking protech II

Sukcesy marki Viking

W 2008 roku osiąga sukces sprzedażowy, po raz pierwszy sprzedając około miliona opon w skali roku. Dwa lata póżniej po intensywnych pracach na Viking wprowadza na rynek opony zimowe SnowTech II która dzięki przystępnej cenie oraz wysokiej jakości szybko zdobyła uznanie wsród konsumentów zarówno w europie jaki w stanach zjednoczonych, co warto dodać model SnowTech II w 2013 roku pokonał opony konkurencyjnych marek w teście opon zimowych tygodnika AutoBild.

Dwa lata po wprowadzeniu Zimowej linii opon Norweski producent uzupełnił segment opon o dwa modele CityTech II oraz transTech II, przeznaczone do użytku codziennego oraz stosowane w transporcie. W 2014 roku Viking uzupełnił ofertę o model ProTech HP przeznaczony dla samochodów klasy średniej i wyższej. Od 2015 roku Viking jest sponsorem niemieckiej profesjonalnej ligi piłkarskiej oraz sponsoruje rajdy dzięki czemu poprawia rozpoznawalność marki na całym świecie.

Viking opony

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.