Strona główna>Opony Sava

Opony Sava

opony sava

Początek historii opon Sava miał miejsce w największym słoweńskim mieście – Kranj, gdzie swój "gumowy" biznes rozpoczęli trzej handlowcy i pewien inżynier. Przedsiębiorstwo Wulkan (tak brzmiała jego ówczesna nazwa) zajmowało się tworzeniem produktów z gumy, takich jak zabawki dla dzieci, podeszwy przeznaczone do butów, różnego rodzaju piłki itp. W 1930 roku, 10 lat od powstania, firmę wykupił koncern Semperita, który produkował m.in. opony rowerowe i gumowe części różnych maszyn. Kolejnych 10 lat pózniej właścicielem przedsiębiorstwa został Continental i ropoczęto tworzenie opon przeznaczonych do pojazdów osobowych. Na połowę lat 40-tych przypada przejęcie zakładu przez państwo (w wyniku nacjonalizacji) – wtedy też powstała nazwa Sava Rubber Products Company. Początkowo opony Sava cieszyły się uznaniem klientów jedynie w środkowej i wschodniej części Europy. Głównie sprzedawano opony Sava bezdętkowe oraz opony Sava do samochodów odznaczających się wysokimi osiągami. Produkowano również opony diagonalne i doceniane przez klientów radialne osobowe opony Sava z opasaniem stalowym. W 1997 roku firma podpisała porozumienie z przedsiębiorstwem Goodyear. Obecnie Sava to słoweńska marka, która jako jedna z nielicznych jest rozpoznawalna na świecie. Było to możliwa dzięki działaniom także w innych gałęziach gospodarki, takich jak: medycyna, handel, turystyka czy energetyka. Najważniejsza jest jednak produkcja opon.

Na szczególną uwagę zasługują: opony do samochodów osobowych: opony Sava Perfecta i Effecta +, opony zimowe Eskimo HP, opony dostawcze Sava Trenta, zimowe Tamrar i opony ciężarowe Sava.

Firma Sava posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Sava produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe, opony ciężarowe, wszystkie opony Sava objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

  Infolinia:

  32 706 10 18