Opony>Opony Pirelli

Opony Pirelli

opony pirelli

Włoski koncern oponiarski założył Giovanni Battista Pirelli w 1872 roku. Dziś jest to marka rozpoznawana są na całym świecie i sprzedawana w ponad 160 krajach. Pierwszym sukcesem firmy było wyprodukowanie opon rowerowych Milano. Prawdziwą sławę marce przyniosła jednak współpraca ze światem sportu. W 1907 roku zwycięzca rajdu samochodowego Paryż-Pekin dojechał pierwszy na metę na nowym bieżniku Pirelli. W późniejszym czasie włoskie ogumienie, montowane w autach luksusowych Ferrari i Alfa Romeo, stało się symbolem zwycięstwa w wyścigach Grand Prix. Od 2011 roku firma zaopatruje w swoje produkty bolidy Formuły 1. Obecnie zajmuje 5 miejsce pod względem obrotu w rankingu światowych koncernów oponiarskich. Od wielu lat konkuruje z Michelin.

Firma Pirelli posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Pirelli produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe, opony ciężarowe, opony motocyklowe, wszystkie opony Pirelli objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Historia marki Pirelli

Pirelli to włoski koncern oponiarski założony 28 stycznia 1872 roku. Jego nazwa ściśle związana jest z założycielem marki, którym był Giovanni Battista Pirelli. Początkowo produkował on pasy napędowe, dętki oraz kable telegraficzne, stopniowo poszerzając zakres oferowanych produktów o kolejne wyroby z gumy. Pierwsze opony, choć dopiero rowerowe o nazwie Milano, wyprodukowane zostały w 1890 roku. Model Ercole – pierwsze ogumienie przeznaczone dla samochodów pojawiło się natomiast w 1901 roku. Prawdziwą sławę marce Pirelli przyniosła jednak współpraca ze światem sportu. W 1907 roku zwycięzca rajdu samochodowego Paryż-Pekin dojechał pierwszy na metę na nowym bieżniku Pirelli. W późniejszym czasie włoskie ogumienie, montowane w autach luksusowych Ferrari i Alfa Romeo, stało się symbolem zwycięstwa w wyścigach Grand Prix.

Modele opon Pirelli

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Pirelli

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Rozwój marki Pirelli

Firma Pirelli zaczęła się prężnie rozwijać, pracując jednocześnie nad rozwojem coraz nowszych technologii i wdrażając je do swoich opon. Pod koniec lat 20. XX wieku, marka zaprezentowała prawdziwą innowację – pierwszą oponę diagonalną na świecie pod nazwą The Superflex Stella Bianca. Po II wojnie światowej natomiast dzięki Pirelli światło dzienne ujrzała pierwsza opona zawierająca pancerz z tkaniny. Kolejnym wielkim przełomem i zarazem powrotem na szczyt po wyprzedzeniu włoskiej marki przez rosnącego w siłę Michelina, stało się zaprezentowanie ogumienia niskoprofilowego.
Obecnie włoski potentat Pirelli zajmuje 5. miejsce pod względem obrotu w rankingu światowych koncernów oponiarskich. Jest marką rozpoznawana na całym świecie i sprzedawaną w ponad 160 krajach. Od 2011 roku dostarcza na wyłączność opony wszystkim zespołom Formuły 1 oraz jest najchętniej wybieranym producentem opon motocyklowych.
Choć kolebką marki Pirelli są Włochy, a jej główną siedzibą Mediolan, firmowe zakłady produkcyjne znajdują się niemal na całym świecie. Pierwszym zakładem produkcyjnym, który powstał poza granicami kraju, była fabryka w Katalonii. Miało to miejsce w 1914 roku. Obecnie największe zakłady Pirelli produkują ogumienie w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chinach, Rumunii, Turcji, Egipcie, Brazylii, Argentynie czy Wenezueli. Pirelli zatrudnia dziś blisko 40 tysięcy pracowników, a roczny przychód to 40,3 mld euro. Pirelli jest spółką akcyjną, której prezesem zarządu niezmiennie od 2011 roku jest Marco Tronchetti Provera.

Jakość kryjąca się w detalach

Opony Pirelli są jednymi z najchętniej wybieranych dziś opon. Fabrycznie montowane są w pojazdach Audi, Bmw, Aston Martin, Ferrari, Daimler, Jaguar, Lamborghini, Land Rover, Maserati, Volkswagen, Porsche i Volvo. Pirelli chętnie patronuje również wielu akcjom promocyjnym i reklamowym, a także specjalnym limitowanym edycjom aut. Takim samochodem był chociażby Volkswagen Golf GTI Pirelli w latach 1983, 1999 i 2007.
Na całym świecie znany jest również ekskluzywny Kalendarz Pirelli zawierający akty najsłynniejszych modelek świata. Jest to dziś wydawnictwo niezwykle prestiżowe oraz dostępne wyłącznie dla klientów firmy i wybranych osób. Do niewątpliwych ciekawostek związanych z firmą należy też fakt, że przez pewien czas firma Pirelli była jednym z największych producentów kabli światłowodowych na świecie. Od 2005 roku jednak ta część produkcji nie należy już do Pirelli.

Opony Pirelli dla samochodów osobowych

Opony osobowe Pirelli to doskonały wybór do każdego typu auta. Każdy model stworzony został z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii dostępnej na rynku, w tym autorskich rozwiązań, które powstały w specjalistycznych laboratoriach Pirelli. Opony osobowe charakteryzują się zmniejszonym oporem toczenia, możliwie najkrótszą drogą hamowania oraz doskonałym przystosowaniem do bieżących warunków panujących na drodze. Zastosowanie technologii SEAL INSIDE powoduje, że nawet w przypadku uszkodzenia i przebicia opony, można z jej udziałem bezpiecznie kontynuować jazdę. Uszkodzenie w żaden sposób nie wpływa na sposób prowadzenia auta i panowanie nad nim. Jeszcze bardziej wytrzymałe i zaawansowane w kwestii rzeźby bieżnika i mieszanki materiału są opony terenowe przeznaczone do aut poruszających się na bardziej zaawansowanych i trudniejszych trasach. Unikalny wzór bieżnika posiada funkcję samoczyszczenia, dzięki czemu podłoże takie jak piasek, błoto czy żwir na bieżąco usuwane są z zagłębień ogumienia. Pozwala to w sposób ciągły dbać o bezpieczeństwo, doskonałą przyczepność oraz stały komfort jazdy.

popularne rozmiary opon

Opony Pirelli dla samochodów ciężarowych

Opony ciężarowe Pirelli stworzone zostały z myślą o najcięższych pojazdach, wymagających największej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia. Specjalnie ukształtowane bieżniki idealnie odpowiadają na potrzeby tego typu pojazdów, gwarantują najkrótszą możliwą drogę hamowania, stabilność jazdy przy większych szybkościach, jak i na zakrętach oraz odznaczają się długim okresem eksploatacji.

Opony Pirelli dla samochodów dostawczych

Opony dostawcze Pirelli w swojej strukturze i zastosowanych technologiach, dopasowane zostały do realiów, jakie towarzyszą samochodom dostawczym i busom. To znacznie wzmocniona wytrzymałość i dłuższy czas eksploatacji. Modele opon dostawczych Pirelli wyróżniają się również niskim oporem toczenia, co realnie wpływa na niższe zużycie paliwa. W przypadku aut dostawczych kwestia ta jest niezwykle istotna.

Pirelli opony motocyklowe

Prawdziwym konikiem marki i perełką w asortymencie oponiarskim są opony motocyklowe Pirelli. Perfekcyjna rzeźba bieżników oraz mieszanka ściśle dopasowana do przeznaczenia czyni z nich najlepsze możliwe ogumienie do motocykli oraz skuterów. Wśród opon Pirelli dedykowanych motocyklom znajdują się opony przeznaczone do rajdów i torów wyścigowych, celów sportowo-turystycznych, zjazdów z tras utwardzonych, jazdy typu enduro, motocross, trial czy cross-country. Opony Pirelli świetnie sprawdzą się również do jazdy po mieście.

popularne rozmiary opon

Wszystkie opony obięte są gwarancją producenta

W kwestii wyboru właściwego modelu służymy też wszelką pomocą. Chętnie porozmawiamy i odpowiemy na wszystkie pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.