Opony do Porsche

opony do Porsche

Wybierz model samochodu marki Porsche.

Dobierz rozmiar opon do Porsche

Opony do Porsche


Firma założona w roku 1931 przez Ferdynanda Porsche od samego początku istnienia skupiała się na produkcji samochodów, jednak jej działania firmy zostały zakłócone działaniami trzeciej Rzeszy Niemieckiej dla której zmuszona była produkować pojazdy wojskowe i pancerne w czasie drugiej wojny światowej. Pierwszy seryjny model Porsche powstał dopiero w roku 1948 i był oznaczony numerem 356. Model ten był zaprojektowany przez projektanta kultowego Garbusa. Sportowe auta Porsche z biegiem lat zyskiwały coraz silniejszą renomę. W roku 1953 powstał model 550 Spyder z bardzo mocnym jak na tamte czasy czterocylindrowym silnikiem. Dekadę później powstał model 911, będący nie tylko hitem torów wyścigowych, ale także bijący rekordy sprzedaży.

W roku 1955 Porsche wypuścił pierwszy „bezpieczny kabriolet” – model 911 Targa. W roku 1972 powstała kolejna wersja modelu 911 – Carrera RS. W latach 70. auta Porsche zaczęły być dzielone na cztero, sześciu oraz ośmiocylindrowe. Zgodnie z tym podziałem w roku 1976 powstał mały model Porsche 924 w układzie trans axle, zbudowany na galwanicznym nadwoziu stalowym, a rok po nim wypuszczono duży model 928 z silnikiem V8. W latach 80. powstawały kolejne wersje legendarnego modelu 911. W roku 1984 Porsche odniosło serią GTX pierwsze i jedyne zwycięstwo w rajdzie Paryż-Dakar. Od 1989 roku Porsche zaczęło montować w swoich samochodach automatyczne skrzynie biegów.

Dwa lata później zaczęto montować także seryjnie poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera. W 1993 nastąpiły dwa wydarzenia, został zaprezentowany Porsche Boxster oraz zaprezentowano odmieniony model 911 Carrera. W połowie dekady pojawił się ekskluzywny model 911 GT2. Na przełomie tysiąclecia powstał model Cayenne. Następnie powstał model godny nowego tysiąclecia , czyli Carrera GT z silnikiem V10 NA, którego druga wersja GT2, wyposażona w ceramiczne hamulce tarczowe, powstała w roku 2002. W roku 2009 powstał pierwszy czterodrzwiowy model typu Coupe, czyli Panamera. W tym samym roku Volkswagen przejął 42% udziałów Porsche, a do 2011 roku nastąpiła pełna integracja firm.

Do dnia dzisiejszego Porsche uchodzi za producenta ekskluzywnych aut sportowych. Dlatego też w zakresie  wyposażenia seryjnego Porsche współpracuje z najlepszymi producentami opon, takimi jak Michelin, Dunlop, Yokohama czy Pirelli. Natomiast najszersza współpraca prowadzona jest z marką Bridgestone, która do modeli Porsche Boxter, Porsche 911 czy Porsche Cayman dostarcza opony  Bridgestone: RE050 A, S02A, RE050, ER30,S02 czy Dueler HP Sport. Na wyposażeniu modelu Cayenne znalazły się opony Michelin Diamaris. Modele 911 Boxster oraz Cayenne wyposażane są także w opony Dunlop SP Sport 9090 oraz Dunlop Grandtrek WT M2.

Powyżej demonstrujemy listę rodzajów samochodów marki Porsche, klikając w powyższe linki można przejść do podstron modelów i odnaleźć interesujące nas opony do Porsche. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Porsche, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru ogumienia do samochodów Porsche. Jeśli interesują Cię opony do Porsche, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię ogumienie i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18