Opony do Pontiac 6000 1983
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: A-body
- Generacja: 1982-1991

Wybór odpowiedniego ogumienia do legendarnego Pontiaca 6000 z 1983 roku, wyposażonego w jednostkę wysokoprężną 4.3D o mocy 86 KM, to zadanie wymagające precyzji oraz dbałości o specyfikację techniczną tego klasycznego pojazdu. Jako specjaliści w Hurtopony.pl rozumiemy, że w przypadku aut z lat osiemdziesiątych kluczowe jest zachowanie balansu między charakterystyką układu jezdnego a współczesnymi standardami bezpieczeństwa. W zależności od preferowanego rozmiaru felg oraz oczekiwanej charakterystyki prowadzenia, przygotowaliśmy zestawienie dopuszczalnych wariantów, obejmujące zarówno klasyczne 195/75SR14 i 205/70SR14, jak i bardziej nowoczesne opcje na większych obręczach, takie jak 205/65SR15 oraz 205/60HR16.
Warto zwrócić szczególną uwagę na indeksy prędkości oraz nośności przypisane do konkretnych rozmiarów, które wyznaczają granice eksploatacji pojazdu. Wybierając ogumienie z grupy S lub H, mają Państwo pewność, że opony są przystosowane do pracy w warunkach drogowych zgodnych z osiągami Pontiaca. Podczas selekcji prosimy również uwzględnić sezonowość, aby zapewnić optymalną przyczepność w każdych warunkach pogodowych. Jeśli zdecydują się Państwo na modyfikację średnicy felgi, należy upewnić się, że wybrany zamiennik zachowuje dopuszczalne przez producenta odchylenia średnicy zewnętrznej całego koła, co jest niezbędne dla zachowania poprawności wskazań prędkościomierza oraz żywotności elementów zawieszenia.
Niekiedy w eksploatacji starszych modeli pojazdów dopuszczalne bywa stosowanie ogumienia o różnych parametrach na obu osiach, co wynika z konstrukcji układu napędowego lub indywidualnych wymagań homologacyjnych. W przypadku Pontiaca 6000 kluczowe jest, aby zachować spójność techniczną i unikać łączenia skrajnie różnych typów bieżnika na jednej osi, co znacząco wpływa na dystans drogi hamowania oraz stabilność prowadzenia w zakrętach. Zachęcamy Państwa do dokładnego przeanalizowania dokumentacji pojazdu oraz naszej oferty, aby dobrać opony, które pozwolą Państwu w pełni cieszyć się komfortem podróżowania tym wyjątkowym samochodem.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszym katalogiem – wystarczy kliknąć jeden z interesujących Państwa rozmiarów opon poniżej, aby przejść bezpośrednio do pełnej oferty dostępnej w naszym sklepie i rozpocząć proces wyboru idealnego ogumienia dla Waszego Pontiaca 6000.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| - | - | - | - |