Opony do Land Rover

opony do Land Rover

Wybierz model samochodu marki Land Rover.

Dobierz rozmiar opon do Land Rover

Opony do Land Rover


Land Rover narodził się w roku 1948 jako marka koncernu Rover. Inspiracją do jej powstania był amerykański Jeep, na którego płycie podłogowej zbudowano w roku 1947 prototyp pierwszego Land Rovera. Pierwszy produkcyjny Land Rover, który nazywał się tak samo jak marka. pojawił się na targach motoryzacyjnych w Amsterdamie w roku 1948. Bardzo szybko po jego wejściu do produkcji okazało się, że posiada za mały silnik. Dlatego w jego drugiej wersji zamontowano silnik o pojemności 1,6 litra. Auto to odniosło spory sukces, gdyż było eksportowane do prawie 70 krajów. W roku 1954 ukazała się jego przedłużona wersja o rozstawie osi 107 cali. Trzy lata później Land Rover po raz pierwszy zastosował przy produkcji silnik wysokoprężny.

Wynikiem tego było powstanie rok później drugiej generacji brytyjskiego samochodu wielozadaniowego, wyposażonego w czterocylindrowy silnik o pojemności 2.286cm3. Z rokiem 1970 Land Rover rozpoczął produkcję bardziej luksusowych aut terenowych, które zostały nazwane Range Rover. Pod tą nazwą kryło się trzydrzwiowe auto na mocnej ramie, wyposażone w silnik 8V oraz permanentny napęd 4x4. Rok później ukazała się trzecia odsłona Land Rovera, w której zamontowano w pełni zsynchronizowaną skrzynię biegów. W roku 1976 z fabryki wyjechał milionowy egzemplarz Land Rovera oraz zastąpiono Land Rovera serii trzeciej przez modele 90\" i 110\". W roku 1978 Land Rover stał się samodzielną firmą, funkcjonującą pod nazwą Land Rover Limited.

Trzy lata później zaprezentowano czterodrzwiowy model Range Rovera, który odnotował szybki wzrost produkcji. W tym samym roku powstał pickup stworzony na bazie Land Rovera 109 - County Station Wagon. Na początku lat 90. powstał znany model Discovery, a także zmieniono nazwę modeli 90\" oraz 110\" na Defender. Otwarto także szkołę jazdy off-roadowej Land Rover Experience. W roku 1994 kontrolę nad grupą Rover przejęło BMW. Niedługo po tym wydarzeniu zaprezentowano nowego Range Rovera, który pasował bardziej do segmentu luksusowych SUV-ów. W roku 1997 świat ujrzał model Freelander, który szybko osiągnął najwyższy poziom sprzedaży w segmencie.

W 1998 z okazji 50 urodzin marki cztery modele Land Rovera były sprzedawane w limitowanej edycji. W roku 2000 Marka Land Rover została sprzedana Fordowi, pod którego skrzydłami dwa lata później ukazała się trzecia odsłona Range Rovera z silnikiem BMW. W roku 2008 marka Land Rover została sprzedana indyjskiemu koncernowi Tata. Opony montowane w Land Roverach i Range Rowerach mieszczą się w przedziale 16 – 20 cali. Częstym dostawcą opon do poszczególnych modeli jest Continental. Przykładowo model Freelander został wyposażony w opony w rozmiarze 195/80 R15 oraz 215/65 R16. Model Defender występuje w rozmiarze 225/75 R16. W modelu Range Rover zastosowano opony w rozmiarze 255/55 R19, a wersja Range Rover Sport otrzymała większe opony w rozmiarze 275/40 R20.

Powyżej prezentujemy listę modelów pojazdów marki Land Rover, klikając w powyższe linki można przejść do podstron odmian i znaleźć interesujące nas opony do Land Rover. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Land Rover, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru ogumienia do pojazdów Land Rover. Jeśli interesują Cię opony do Land Rover, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię ogumienie i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18