Opony>Opony przemysłowe>Opony do ładowarki kołowej, niska cena

Opony do ładowarek kołowych

ładowarka kołowa

W swojej ofercie posiadamy gamę różnorakich opon do wszelkich sprzętów tym razem przyjrzyjmy się bliżej oponą do ładowarek, jak wielkie mają one znaczenie dla prawidłowego działania maszyny.

Ładowarki kołowe pracują w bardzo wymagających terenach, wykorzystywane są zarówno do robót drogowych jak i załadunku i transportu różnych surowców. Ładowarka jest maszyną, która przewozi i sportretuje głównie materiały sypkie, za pomocą łyżki lub wideł. Na łyżkę ładowane są materiały takie jak bloki skalne, materiały budowlane, uprawy rolne, a najważniejszą częścią eksploatacyjną ładowarki kołowej są opony. W momencie załadunku maszyny tzn. napełniania łyżki koparki to właśnie na oponach opiera się cały ciężar ich odpowiedni dobór ma więc wpływ również na eksploatację pojazdu. Dobrze dobrane opony do ładowarki mają kluczowe znaczenie w sprawnej i wydajnej pracy takiej maszyny, jej wydajność wzrasta, przenosi więcej urobku oraz materiału budowlanego, a jej praca jest nieoceniona a opony wpływają na jej efektywność i prawidłowe funkcjonowanie.

Podczas doboru ogumienia do ładowarek warto, pod uwagę wziąć nie tylko cenę opon, ale także zasięgnąć opinii na temat oferowanych na rynku produktów oraz bieżników, ponieważ, źle podjęta decyzja podczas wyboru opon do ładowarki teleskopowej lub kołowej, może rzutować na złą wydajność jej pracy, co przekłada się na straty przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, że opony takie często pracują w trybie 3 zmianowym 24 godziny na dobę, są mocno eksploatowane a ich wytrzymałość a nie cena opon determinuje ich użyteczność.

Jakie opony do ładowarki kupić?

Warto przy wyborze opon zwrócić szczególną uwagę na oznaczenia, które wskazują na jaki teren są przeznaczone i jaka jest ich ścieralność, by nie okazało się że zakupione przez nas opony są za słabe dla naszej ładowarki  i nie wytrzymują pod nawałem ciężkiej pracy. Przypuszczalnie oznaczenie L4 będzie odpowiednie dla ładowarki na mocny teren natomiast do kamieniołomu czy miejsca w którym występują wysokie temperatury zalecane będą opony z oznaczeniem G3. Dobrze dobrana klasa to pewność doskonałej przyczepności, stabilności, trwałości i komfortu pracy. Zapewniają one nie tylko podniesienie produktywności robót, ale także zmniejszenie kosztów ich prowadzenia niezależnie od rodzaju podłoża, po którym porusza się maszyna.

Opony do ładowarek i spycharko-ładowarek możemy podzielić na następujące klasy:


Maszyny do robót ziemnych:

  • E2 - gwarantują dobrą przyczepność,
  • E3 - podłoże kamieniste
  • E4 - podłoże kamieniste + głęboki bieżnik


Spycharko-ładowarki:

  • L2 - dobra przyczepność, zwykły bieżnik
  • L3 - podłoże kamieniste, zwykły bieżnik
  • L4 - podłoże kamieniste + głęboki bieżnik
  • L5 - podłoże kamieniste + dodatkowo pogłębiony bieżnik
  • L5S - gładkie podłoże + dodatkowo pogłębiony bieżnik

Opony montowane na ładowarkach często pracują bez przerwy tak  jak operatorzy w systemie 3-zmianowym, 24h dlatego tak ważne jest aby zapewniały dobrą stabilizację dla utrzymania komfortowej  i  bezpiecznej pracy.

Gdzie kupić opony do ładowarki kołowej?

W naszym sklepie zapewne znajdą Państwo poszukiwany rozmiar i swobodnie będą mogli wybierać między różnymi producentami, a w szczególności możemy zaproponować świetne ceny opon przemysłowych Michelin Power CL, wiemy że ciężko się zdecydować dlatego zachęcamy do kontaktu z doradcami pod nr telefonu. Często klienci obawiają się zakupu tak dużych opon w internecie z obawy na spore koszty transportu. W naszym sklepie internetowym dostawa opon jest już gratis przy zakupie 2szt. takiego ogumienia, klient nie ponosi żadnych kosztów transportu i może cieszyć się dostawą opon pod drzwi swojej firmy lub bezpośrednio na budowę.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.