Opony>Opony Trelleborg

Opony Trelleborg

trelleborg logo

Trelleborg - producent opon najwyższej jakości do specjalistycznych zastosowań

Trelleborg to pochodzący ze Szwecji międzynarodowy producent opon i kół stosowanych w specjalistycznych branżach - rolnictwie, przemyśle, transporcie, lotnictwie, górnictwie, budownictwie, leśnictwie. Grupa istnieje na rynku od bardzo wielu lat i z sukcesami rozwija działalność, oferując zaawansowane technicznie opony, które powstają w wyniku połączenia profesjonalnej wiedzy z zakresu ogumienia z najnowocześniejszymi technologiami. Od 2023 roku marka Trelleborg Tires należy do koncernu Yokohama TWS.

Historia

Początek przyszłemu koncernowi dał zakład o nazwie Trelleborgs Gummifabriks AB założony w 1905 roku przez dwóch działających w branży gumowej przedsiębiorców - Henry'ego Dunkera oraz Johana Kocka. Początkowo zatrudniali oni 150 pracowników, którzy zajmowali się produkcją opon rowerowych oraz gumy wykorzystywanej do zastosowań przemysłowych.Do rozwoju firmy mocno przyczyniły się duże zamówienia na potrzeby wojska, które szwedzka armia złożyła w czasie pierwszej wojny światowej. W latach 30. zatrudnienie wzrosło do 1000 pracowników, a już dwie dekady później obroty przedsiębiorstwa uzyskiwane poza rodzimym rynkiem wynosiły 40% (wzrost był spektakularny - z 4 do 40%).W kolejnym dziesięcioleciu, w 1964 roku, firma została notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Sztokholmie. Dalszy rozwój zakładał zmianę profilu działalności, przekształcenie się w grupę przemysłową skupiającą się na górnictwie i metalach, ale ostatecznie przedsiębiorstwo pozostało przy produktach gumowych.W 1977 roku przyjęto nazwę, którą koncern posługuje się do dzisiaj - zaczerpniętą od nazwy miasta, w której mieści się siedziba firmy, czyli znajdującego się na południu Szwecji Trelleborga. Obecnie marka produkuje i dostarcza opony do wielu specjalistycznych gałęzi gospodarki.

stare zdjęcie zakładów Trelleborgs
        Gummifabriks AB
Modele opon Trelleborg

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Trelleborg

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

To jeden z filarów produkcji szwedzkiej firmy, która proponuje bardzo szeroki asortyment opon, zaspokajających najróżniejsze potrzeby, często specyficzne i specjalistyczne. Opony rolnicze, wykorzystywane w trudnym terenie i do wymagających zadań, muszą być wyjątkowo trwałe, wykazywać się doskonałą trakcją i przenosić bardzo wysokie obciążenia nawet przy niskim ciśnieniu. Takimi cechami charakteryzują się opony marki Trelleborg, stale unowocześniane i bazujące na zaawansowanych technologiach. Opony rolnicze przeznaczone do zbioru plonów powinny też chronić glebę podczas prac polowych, co przekłada się na większą produktywność gospodarstwa rolnego oraz poszanowanie środowiska naturalnego. Szersza powierzchnia styku opony z nawierzchnią pozwala na lepszą pracę na miękkim podłożu, chroni strukturę gleby i minimalizuje uszkodzenia mechaniczne powodowane przez kompresję ziemi.

Trelleborg dostarcza opony i koła do szerokiej gamy produktów rolniczych na całym świecie - od różnych rodzajów ciągników począwszy (zwykłych, przegubowych i specjalistycznych), poprzez przyczepy i maszyny rolnicze (np. opryskiwacze), na kombajnach kończąc (zbożowych, do zbiorów trzciny cukrowej, bawełny, winogron, ziemniaków, orzeszków ziemnych). A nie można zapominać o maszynach ogrodniczych oraz o lżejszych ciągnikach i pojazdach wykorzystywanych do pielęgnacji i zagospodarowywania terenów zielonych oraz do pracy w ogrodnictwie.

Marka ma w ofercie zarówno opony radialne, jak i diagonalne. Opony mają zdolność samooczyszczania się i usuwania ze swojej powierzchni błota, charakteryzują się dobrą przyczepnością i niskimi oporami toczenia, gwarantując jednocześnie wysoki komfort pracy. Opony do maszyn leśnych pozwalają na wykonywanie wszechstronnych zadań i prac w lasach. Zapewniają świetną trakcję, stabilność, możliwość jazdy po najtrudniejszym terenie dzięki odpowiednim wzorom bieżnika oraz wysokiej wytrzymałości. Oponami, które zostały zaprojektowane zarówno do rolnictwa, jak i leśnictwa, są opony Agroforest, gwarantujące optymalną wydajność w trakcie eksploatacji na terenach leśnych i na polach. Mają one wzmocnione boczne ściany, co umożliwia minimalny nacisk na glebę, bieżnik o specjalnym kształcie, zapewniający świetną przyczepność i dobrą trakcję w trudnym terenie, oraz konstrukcję barku dającą wysoki poziom stabilności podczas ciężkich prac.

Opony Trelleborg wpisują się w koncepcję zrównoważonego podejścia do rolnictwa i są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Opony przeznaczone do eksploatacji w budownictwie i przemyśle muszą pracować w ekstremalnych warunkach, są wykorzystywane zarówno do prac budowlanych, jak i przemysłowych, np. związanych z recyklingiem czy gospodarką odpadami. Opon szwedzkiej marki używa się między innymi w miniładowarkach, ładowarkach teleskopowych, ładowarkach kołowych, koparko-ładowarkach, wywrotkach przegubowych, równiarkach. Trelleborg oferuje również opony pełne do podnośników pracujących przy odpadach i recyklingu oraz w środowiskach, w których ryzyko uszkodzenia ogumienia jest wysokie.

Opony przeznaczone do prac przemysłowych są odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo trwałe, zostały tak zaprojektowane, by zapewniać maksymalną wydajność i uzyskiwać bardzo dobre osiągi w trudnych warunkach. Trelleborg dostarcza opony do różnego rodzaju maszyn wykorzystywanych w budownictwie, m.in. do prac ziemnych, budowlanych, kształtowania krajobrazu, do rozbiórek, które można eksploatować na każdej nawierzchni - piasku, skałach, żwirze, glebie. Spośród gamy opon przemysłowych tego producenta na wyróżnienie zasługują modele SK900 oraz MPX-TB. Są to całoroczne opony przemysłowe z segmentu premium przeznaczone do użytku zarówno w ciężkich maszynach pracujących w trudnych warunkach, takich jak koparko-ładowarki czy ładowarki teleskopowe, jak i w lekkich maszynach przemysłowych. Opony charakteryzują się świetną przyczepnością na wszystkich rodzajach nawierzchni dzięki bieżnikowi zapewniającemu bardzo dobrą trakcję i stabilność, a najwyższej jakości mieszanka gumowa gwarantuje im długą żywotność, trwałość, odporność na zużywanie się i na uszkodzenia mechaniczne. Do zalet tych opon należy też dodać wysoki indeks nośności odpowiedni do pracy w trudnych warunkach oraz możliwość bardzo dobrego samooczyszczania się bieżnika.

Opony do innych zastosowań

Opony przeznaczone do eksploatacji w budownictwie i przemyśle muszą pracować w ekstremalnych warunkach, są wykorzystywane zarówno do prac budowlanych, jak i przemysłowych, np. związanych z recyklingiem czy gospodarką odpadami. Opon szwedzkiej marki używa się między innymi w miniładowarkach, ładowarkach teleskopowych, ładowarkach kołowych, koparko-ładowarkach, wywrotkach przegubowych, równiarkach, wózkach widłowych. Trelleborg oferuje również opony pełne do podnośników pracujących przy odpadach i recyklingu oraz w środowiskach, w których ryzyko uszkodzenia ogumienia jest wysokie.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.