Opony>Opony Taurus

Opony Taurus

opony Farmking

Taurus jest węgierskim producentem opon, z ponad stuletnią tradycją. Firma produkuje opony rolnicze dobrej jakości oraz w dobrej cenie. Od dnia 25 września 1996 roku marka należy do grupy Michelin, europejskiego potentata branży oponiarskiej. Firma została członkiem grupy Michelin zachowując swoją osobowość prawną. Od tamtej pory Michelin kontroluje 90% produkcji opon węgierskiego producenta, co stanowi gwarancję jakości towaru.

Warto wspomnieć, że produkcja ogumienia na każdy sezon węgierskiej marki odbywa się pod kontrolą elitarnego koncernu Michelin. Dzięki surowym wymogom jakościowym w produkcji, jakie stawia francuski koncern, kierowca otrzymuje dodatkową gwarancję jakości opon Taurus.

Firma Taurus posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Taurus produkowane są: opony rolnicze, wszystkie opony Taurus objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Informacje o marce Taurus

Poszukując właściwego ogumienia do swojego pojazdu, warto zwrócić uwagę, że w ofercie producenta znajduje się szeroki wybór opon do samochodów osobowych, a nawet wyższej klasy SUV-ów. W tym segmencie Taurus oferuje opony z indeksem prędkości dopuszczającym jazdę nawet do 270 km/h.

Producent posiada doświadczenie w wielu segmentach rynku oponiarskiego. Taurus znany jest także z produkcji wysokiej jakości opon do maszyn rolniczych oraz pojazdów ciężarowych i przemysłowych.

Ekonomiczne ogumienie węgierskiego producenta charakteryzuje się przede wszystkim wysokim poziomem bezpieczeństwa i bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Warto postawić opony Taurus, za którymi stoi doświadczenie producenta, docenionego już przez tysiące kierowców w Europie i na świecie.

Opony zimowe Taurus winter 601
Modele opon Taurus

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Taurus

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Charakterystyka

Ze względu na zróżnicowanie pojazdów, firma Taurus produkuje opony w bardzo różnorodnych rozmiarach, a specjalizacja w tworzeniu ogumienia do samochodów ciężarowych czy maszyn rolniczych sprawia, że są one wytrzymałe na zwiększone obciążenia. Ponadto, przedsiębiorstwo zadbało o takie aspekty działania, jak komfort jazdy czy efektywne zużycie paliwa, które są efektem zastosowania chociażby elastycznych boków opony. W przypadku elementów przeznaczonych do maszyn rolniczych, ważna jest produktywność, która jest efektem dobrej trakcji, co pozwala na uzyskanie lepszych plonów.

Historia marki Taurus

Najstarsza fabryka producenta opon Taurus istnieje już od 1882 roku. Marka powstała w Budapeszcie pod nazwą Hungarian Ruggyanta Árugyár. Działalność pod nazwą Taurus, węgierska marka rozpoczęła w 1913 roku. W 1923 roku powstaje logo przedstawiające byka, pod którym opony Taurus stawały się coraz bardziej popularne. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i sukcesom, marka Taurus stopniowo wchodziła na inne segmenty rynku opon.

W 1993 roku powstała druga marka firmy Taurus Agrotyre, która specjalizuje się w produkcji opon rolniczych. Od 1996 roku opony Taurus produkowane są pod szyldem producentów koncernu Michelin, który do dziś pozostaje jednym z branżowych liderów. Dziś opony Taurus znane są wśród wielu kierowców. Marka posiada ponad 1000 punktów sprzedaży w całej Europie, a ekonomiczne opony producenta pozostają jednym z najbardziej znanych węgierskich produktów.

Warto w tym miejscu wymienić ważne dla firmy daty
 • 1882r.-Założenie w Budapeszcie węgierskiej firmy Ruggyanta Arugyar.

 • 1813r.-Utworzenie marki TAURUS.

 • 1923r.-Byk nowym logo marki.

 • 1949r.-Upaństwowienie Ruggyanta Arugyar.

 • 1973r.-Zmiana nazwy firmy na Taurus Hungarian Rubber Works. Marka TAURUS firmuje teraz wszystkie produkty zakładu.

 • 1974r.-Rozpoczęcie produkcji radialnych opon ciężarowych z całostalowym karkasem w fabryce w Budapeszcie.

 • 1979r.-Uruchomienie produkcji opon rolniczych w Nyíregyháza na Węgrzech

 • 1992r.-Utworzenie działu opon rolniczych TAURUS Agrotyre.

 • 1996r.-Nabycie działów opon ciężarowych i rolniczych Taurus Rubber Company Ltd i Carbonpack przez Grupę Michelin.

siedziba Taurus

Rodzaje opon Taurus

Opony letnie

Oferta opon letnich marki Taurus to solidna propozycja prosto z klasy ekonomicznej. Ogumienie na lato węgierskiego producenta charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa i konkurencyjnymi parametrami w niskiej cenie.

Zastosowany kierunkowy bieżnik oraz rozwiązania technologiczne zapewniają oponom Taurus stosunkowo krótką drogę hamowania oraz przyczepność na mokrej nawierzchni, co jest ważnym czynnikiem, decydującym o bezpieczeństwie w sezonie letnim. Zaawansowana mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki oraz optymalizacja spalania w oponach letnich Taurus ma zapewniać niższe koszty codziennej jazdy samochodem.

Opony zimowe

Opony zimowe marki Taurus przygotowane są dla kierowców, którzy poszukują ogumienia w niskiej cenie, ale nie chcą rezygnować z poczucia komfortu, jakie daje bezpieczna jazda. Producent opon Taurus w swojej ofercie zimowej posiada kilka modeli, dostosowanych dla szerokiego grona kierowców. Dzięki dostępności w popularnych rozmiarach, opony zimowe Taurus są dobrym rozwiązaniem dla kierowców samochodów osobowych oraz aut kompaktowych i miejskich.

W większych wariantach rozmiarowych (powyżej 17 cali), jest to także doskonała propozycja dla właścicieli wysokiej klasy SUV-ów, vanów czy aut z napędem na cztery koła. Wspólną cechą dla wszystkich opon zimowych Taurus jest gotowość na trudne wyzwania, jakie przed kierowcą stawia zima. Charakteryzuje je również korzystny stosunek jakości do ceny.

Opony Wielosezonowe

Optymalizacja zużycia paliwa oraz użycie specjalnej mieszanki gumy i krzemionki, czyni jazdę na oponach całorocznych Taurus jeszcze bardziej oszczędną. Wybór ogumienia wielosezonowego węgierskiej marki wiąże się także z brakiem uciążliwych kosztów sezonowej wymiany i kupna drugiego kompletu opon. W oponach na cały rok Taurus nacisk stawiany jest także na niezależność i bezpieczeństwo jazdy. Wzór bieżnika dostosowany jest do minimalizowania ryzyka wystąpienia aquaplaningu oraz zapewnienia stabilnego prowadzenia na mokrej nawierzchni.

Warto wspomnieć, że opony z serii Taurus All Season posiadają oznaczenia M+S (Mud and Snow) oraz 3PMSF. Jest to rekomendacja dla kierowcy, że wybrane opony wielosezonowe przystosowane są do trudnych wyzwań na drodze. Można też w pełni zgodnie z przepisami użytkować ogumienie przez cały rok.

Opony rolnicze Taurus

Radialne opony z tekstylnym karkasem Kord w karkasie (włókno wykorzystywane jako wewnętrzna warstwa wzmacniająca ogumienie samochodowe) opony radialnej jest nawinięty pod kątem 90 stopni do kierunku jazdy. Dla wzmocnienia opony, na warstwy osnowy nałożonych jest kilka warstw opasania. Korzyści z użytkowania opon radialnych to możliwość zastosowania mniejszej liczby warstw osnowy opony bez obniżania wytrzymałości karkasu. Cieńszy karkas skutkuje mniejszym przegrzewaniem się gumy podczas eksploatacji opony, co z kolei przedłuża jej trwałość.

opony radialne Taurus
Dzięki temu zyskujemy:
opony do ciągników Taurus
 • Bardziej elastyczne boki zwiększają komfort kierowcy podczas jazdy i pracy.

 • Niskie opory toczenia obniżające zużycie paliwa.

 • Usztywniające opasanie

 • bardziej równomiernie rozkłada nacisk opony na podłoże. Radialna konstrukcja zapewnia większą powierzchnię kontaktu opony z podłożem, dzięki czemu w mniejszym stopniu ugniata ona glebę.

 • Klocki bieżnika opony radialnej zapewniają większą trakcję, która przekłada się na większą produktywność w polu (więcej hektarów na godzinę)

Zapoznaj się z pełną ofertą opon Taurus na HURTOPONY

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.