Opony>Opony Stomil

Opony Stomil

opony Stomil poznan

Opony Stomil Poznań – Historia polskiej marki opon Stomil Poznań rozpoczyna się już w 1928 roku kiedy powstaje Centralna Poznańska Fabryka Wyrobów Gumowych S.A. jedna z większych fabryk w tym okresie w Polsce. Następnie w 1930 roku firma zaczyna produkować opony rowerowe i pierwsze opony samochodowe. Opony Stomil Poznań staja się głównym graczem w rynku oponiarskim w Polsce. W 1938 roku 2/3 opon samochodowych i 1/3 opon do rowerów w Polsce to właśnie opony Stomil Poznań. Sukces firma zawdzięcza wsparciu ministerstwa spraw wojskowych a także podpisaniu umowy licencyjnej z amerykańską korporacja General Tire and Rubber Company dzięki czemu firma mogła wprowadzić światowa technologię produkcji opon i unowocześnienia . W tym okresie firma zatrudniała już blisko 700 pracowników a także eksportowała opony do Holandii, Jugosławii, Rumuni, Indii, Afryki. Powstał w Polsce również klub sportowy STOMIL. Po trudnych czasach wojny i zginięciu licznej grupy pracowników. Stomil wytwarza 1 1956 roku pierwszą oponę bezdętkową w Polsce. Obecnie firma nazywa się Stomil-Poznań S.A i jest marką posiadającą w swojej ofercie opony do przyczepy rolniczej, opony wielkogabarytowe, opony ciężarowe, opony przemysłowe i wiele innych.

Wybierz rodzaj opon Stomil

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.