Opony>Opony Matador

Opony Matador

Marka Matador powstała 7 września 1905 roku w dawnych Austro–Węgrzech. Jej pierwszym prezesem została osoba, która była doradca na cesarskim dworze Franciszka Józefa I, Eduard Vest. W następnym roku, w nowym zakładzie usytuowanym w Bratysławie, ruszyła produkcja węży i pasów gumowych. Dopiero w roku 1925 ruszyła produkcja opon, dzięki której przez najbliższe kilka lat firma stała się pionierem przemysłu w nowo powstałej Czechosłowacji. W czasach przedwojennych firma Matador obsługiwała 40% rynku w zakresie zaopatrzenia w ogumienie, dzięki czemu marka zapisała się w historii motoryzacji obok takich marek jak Skoda czy Tatra. Po wojnie firma musiała ulec tendencjom socjalistycznym panującym w państwie, w skutek czego został w całości upaństwowiona. Jednak produkcja opon rosła niezmiennie, więc aby zaspokoić potrzeby rynku wybudowano w 1948 roku nowy zakład w miejscowości Pochuve. Fabryka rozpoczęła produkcję dwa lata później, a produkowane przez nią opony były oznaczane nazwą Barum. W 1955 roku firma poszerzyła swoją działalność o produkcję pasów transmisyjnych, od roku 1962 Matador stał się krajowym monopolistą w produkcji dętek, w roku 1979 zaprojektował i wyprodukował pierwsze taśmy transportujące zawierające stalowy kord.

W latach 70. firma wprowadziła radialne opony ciężarowe, które następnie znalazły swoje zastosowanie w autach osobowych oraz opony typu All Steel do aut ciężarowych. W roku 1987 zostało założone centrum badań w Pochuve, w którym został opracowany szereg nowych technologii. W latach 90. firma została przekształcona w spółkę akcyjną, a następnie sprywatyzowana. Rok 1998 zapoczątkował współpracę z firmą Continental, która zaowocowała produkcją opon ciężarowych. Firma Matador jako jedna z pierwszych w europie otrzymała certyfikat zarządzania jakością rozwoju i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949. Firma otrzymywała także certyfikaty serwisowania i projektowania, a także ekologii. Od 2005 roku firma produkuje także części metalowe dla słowackiego oddziału firmy KIA. Firma Matador od lat jest jedną z najlepiej rozwijających się firm na Słowacji. Prawie 90% produkcji firmy trafia na eksport do ponad 80 krajów, w tym głównie do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz byłego związku radzieckiego.

Modele opon Matador

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Matador

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.