Strona główna>Opony letnie

Opony letnie

Opony letnie to ogumienie przeznaczone do jazdy w okresie od początku wiosny do początku zimy. Tego typu ogumienie swoje najlepsze osiągi posiada przede wszystkim na suchej nawierzchni jezdni na której osiąga maksymalną przyczepność przy dużym komforcie jazdy. Takie opony dobierane są zależnie od tego ile kilometrów przejeżdżamy w ciągu całego roku. Niezwykle ważnym czynnikiem jest to, aby były one w bardzo dobrym stanie aby zapewnić mogły bezpieczną podróż.

Przy kupnie letnich opon musimy zastanowić się wcześniej po jakich powierzchniach będziemy jeździć. Na płaskich nawierzchniach zalecane jest ogumienie o rzeźbie płaskiej oraz drobnej. Na drogi gruntowe (w tym błoto) idealna będzie rzeźba pośrednia czy nawet znacznie bardziej agresywna. Ogumienie na sezon letni mają mniej lamelek niż ogumienie na sezon zimowy, w ten sposób posiadają mniejszy opór toczenia, plusem tego rozwiązania jest zmniejszone zużycie paliwa w naszych samochodach. Opony na sezon letni są również twardsze od tych na zakładanych na sezon zimowy. I ze względu na tę twardą gumę zużywają się one w znacznie mniejszym stopniu niż zimowe.

Należy mieć na uwadze, że tego typu opony są dedykowane temperaturom przekraczającym 6 st. C, więc jeśli jeździmy na oponach letnich w czasie gdy temperatura jest niższa od wskazanej, opony te robię się twarde i zwyczajnie tracą właściwości trakcyjne.

Mogą one posiadać różny wzór bieżnika na przykład asymetryczny, symetryczny, kierunkowy. Wzory tych bieżników charakteryzują się także świetnym odprowadzaniem wody oraz odpornością na niebezpieczny aquaplanning.

  Infolinia:

  32 706 10 18