Opony>Opony Kumho

Opony Kumho

opony Kumho

Marka Kumho została założona w roku 1960 w Seulu, aktualnie należy do jednego z największych producentów opon w Korei. Należąca do Kumho Asiana Group marka zatrudnia na całym świecie blisko 10 000 pracowników, którzy zajmują się projektowaniem, produkcja oraz dystrybucją opon do większości samochodów osobowych oraz małych i dużych samochodów ciężarowych na całym świecie. Zakłady produkcyjne Kumho posiada swoje zakłady produkcyjne w Korei, Chinach oraz Wietnamie. Za rozwojem marki stoją technologie, opracowywane w centrach badawczo-rozwojowych które znajdują się w Korei, Chinach, Europie i Ameryce Północnej. Dzięki strategicznemu umiejscowieniu sowich działów rozwojowych jest możliwe dostosowanie swoich produktów do potrzeb klientów na całym świecie. Spółką odpowiedzialną za działalność marketingową i dystrybucje na rynku europejskim jest Kumho Tire Europe GmbH które swoją siedzibe ma w Offenbach nad Menem, warto tu wspomnieć że Kumho niedawno otworzyło swoją siedzibę w Polsce na al. Jerozolimskich 123A w Warszawie, z tego miejsca koreański producent kieruje swoją sprzedażą oraz marketingiem na naszym lokalnym rynku oraz obsługuje również rynek Czeski i Słowacki. Bezpośrednia sprzedaż na naszym rynku zwiększy nie tylko satysfakcje klientów i świadomość marki, ale także zwiększy znaczenie na rynku poprzez zróżnicowanie kanałów sprzedaży i marketingu.

Historia Kumho

We wrześniu 1960 roku w koreańskim mieście Kwangju powstały zakłady opon Samyang, był to poprzednik dzisiejszej opony Kumho. W tych latach, krajowy przemysł samochodowy był w początkowym etapie, podobnie jak przemysł części samochodowych, takich jak opony a na rynku brakowało wszystkiego. Raczkująca firma jakim były opony Kumho produkowały zaledwie około 20 opon dziennie, z powodu zacofanej technologii i niedoboru obiektów. Następnie, w drugiej połowie lat 60., firma nabyła the KS Mark co udało się wyprodukować pierwsze ogumienie przeznaczone do samochodów osobowych i wysłać je do Azji Wschodniej po raz pierwszy. To był punkt wyjścia firmy opony Kumho. Pod koniec lat 60., kiedy koreański rząd prowadził przebudowę kraju, opony Kumho ciężko pracowały, aby spełnić rządowe cele i zdobyć siłę gospodarczą.

historia marki Kumho
siedziba marki Kumho

W Kumho powstaje zakład Songjung (obecna fabryka Kwangju). Dzięki tej nowej placówce, i nawiązaniu kontaktów z firmą Uniroyal w USA, opony Kumho wrastając w nowe technologie wchodzi na rynki światowe. W 1978 roku po schyłku opon Samyang, firma przeobraziła się w opony Kumho i po mimo kryzysu jaki nawiedził przemysł samochodowy nie spowolnił sprzedaż opon firmy Kumho. firma w latach 80. produkowała 50 milionów opon rocznie. W 1990 roku opony Kumho weszły na rynek ogumieniem typu HP. Sukcesy i rozwój koncernu przyczynił się w latach '90 do pierwszego w historii awansu do I dziesiątki największych producentów opon na świecie. 2000 rok przypada na produkcje opon UHP a w kolejnych latach opony Kumho produkowane były już w Chinach, w Wietnamie, a w maju 2008 roku została otworzona nowa fabryka w Macon - USA gdzie produkuję się opony Kumho w liczbie przekraczjącej 2 miliony. Firma dziś oprócz opon własnej marki, produkuje też opony Marshal. W 2010 opony Kumho świętowały 50 lecie swojej firmy.

Modele opon Kumho

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Kumho

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Osiągnięcia Kumho

Kumho jako jeden z pierwszych producentów wyprowadził na rynek opony typu RunFlat. W sportach motorowych Kumho jest znany z wysokiej jakości, którą udowodnił będąc dostawcą opon dla Formuły 3.

W 2014 roku 16 letni kierowca wyścigowy Max Verstappen zwyciężył w wyścigu Zandvoort Meters bolidem wyposażonym w opony produkcji Kumho. To nie koniec sportowych osiągnięć, bolid klasy LPM2 wyposażony w opony koreańskiego producenta wygrał w 2007 roku prestiżowy 24 godzinny wyścig Le Mans.

osiągnięcia marki kumho

Produkty Kumho

Kumho jako producent z wieloletnim doświadczeniem na rynku, oferuje pełną gamę produktów dostosowanych do oczekiwań klientów oraz spełniających wszelkie normy na rynkach na których jest oferowany. Wysoką jakość produktów zapewnia nieustanny rozwój technologii w centrach badawczo-rozwojowych które firma kumho prowadzi strategicznych miejscach na mapie całego świata. W opinii klientów opony Kumho cechują się wysoką jakością wykonania oraz świętą odpornością na ścieranie oraz wysoką kulturą pracy nawet na wyboistych drogach.

Samochody osobowe

Kumho EcoWing
Komho ecowing

Jest to opona stworzona do jazdy latem, zapewnia doskonałą przyczepność zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. dzięki swojej konstrukcji bardzo dobrze amortyzuje wszelkie nierówności na drodze. Zastosowanie symetrycznego bieżnika pomaga zmniejszyć chałaś podczas dużych prędkości oraz ograniczyć zużycie paliwa .

Kumho WinterCraft
Kumho wintercraft

Opona zaprojektowana żeby radzić sobie z najgorszymi warunkami zimowymi. Inżynierowie z ośrodków badawczo rozwojowych Kumho postawili sobie za cel stworzenie opony zimowej zapewniającej bezpieczeństwo i komfort jazdy na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni przy temperaturach po niżej zera, owocem ich prac jest model WinterCraft.

Kumho Solus
kumho souls

To kompromis między przyczepnością w warunkach zimowych a doskonałą trakcją na suchej lub mokrej nawierzchni w warunkach letnich. Dzięki temu że opona ta została stworzona do używania przez cały rok to także bardzo duża oszczędność na wymianach sezonowych. Model ten występuje w rozmiarach od 13 do 18 cali.

samochody dostawcze

Kumho PorTran

są to opony przeznaczone do samochodów przewodzących ciężkie ładunki, dostępne są w wielu wariantach, więc każdy znajdzie oponę idealnie dopasowaną do swoich oczekiwań, posiadają wiele wariantów wytrzymałości.

Model ten jest produkowany w odmianach zarówno na lato jak i na zimę, a dla osób które nie chcą wymieniać opon co sezon, jest dostępna też odmiana całoroczna.

komho portran

samochody ciężarowe

Kumho KRS03
kumho krs03

Jest to wysokiej jakości opona przeznaczona do używania na przedniej osi samochodów ciężarowych, symetryczny bieżnik oraz kierunkowe lamele dają pewność prowadzenia nawet na śliskiej nawierzchni .

Kumho KRD02
kumho krd02

Ta opona stworzona została z myślą o osiach napędowych, kostkowa budowa bieżnika zapewnia doskonałe przeniesienie momentu obrotowego na asfalt, nawet przy bardzo dużym obciążeniu, ułożenie kostki na bieżniku poprawia także właściwości jezdne w czasie deszczu.

Kumho KRT03
 kumho krt03

Zaprojektowane do używania w naczepach pojazdów ciężarowych, idealnie znoszą duże obciążenie dzięki wzmocnionej konstrukcji, specjalnie wyprofilowany symetryczny bieżnik daje gwarancję przyczepności przy dużych prędkościach.

Firma Kumho dokłada wszelkich starań by jej produkty były jak najwyższej jakości. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku, oraz dzięki prowadzonym badaniom w centrach rozwojowych, produkty Koreańskiej firmy spełniają wszystkie oczekiwania klientów.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.