Opony>Opony Kormoran

Opony Kormoran

opony kormoran

Opony Kormoran są dziełem największego polskiego producenta opon – fabryki Stomil Olsztyn. Marka istnieje na rynku od ponad 28 lat. Kormoran posiada znaczącą pozycję na rynku w Europie. Głównie zawdzięcza ją produkcji takich opon jak: opony ciężarowe Kormoran i opony do autobusów. Decydującym momentem w historiii przedsiębiorstwa o nazwie Olsztyńskie Zakłady Przemysłu Gumowego "Stomil-Olsztyn" było wykupienie większości udziałów przez koncern Michelin, a co za tym idzie włączenie marki Kormoran w skład Michelin Polska. Po przejęciu fabryki przez Michelin sprzedano ponad milion opon Kormoran w przeciągu pięciu lat. Opony Kormoran charakteryzują się bardzo dobrą jakością, zachowując jednocześnie przystępne dla klientów ceny. Ze względu na wydajność lepsze są opony całoroczne Kormoran – posiadają one różne rodzaje bieżników, które zapewniają dobrą przyczepność i komfort jazdy zarówno podczas gorącego lata, jak i mroźnej zimy, gdy warunki na drodze są trudne. Kormoran oferuje takie rodzaje opon jak: Gamma B2, Runpro B, Runpro B2, Impulser, Impulser B2 (opony letnie Kormoran), SnowPro B2 (opony zimowe Kormoran), Vanpro B2, Vanpro B3 (opony dostawcze Kormoran).

Kormoran może pochwalić sie bogatą ofertą opon o różnych rozmiarach, produkuje następujące typy opon: opony osobowe, opony ciężarowe, opony dostawcze oraz opony rolnicze. Opony Kormoran posiadają gwarancję producenta i produkowane są zgodnie ze wszystkimi wytycznymi poruszającymi kwestię wytwarzania ogumienia.

Historia marki Kormoran

Kormoran fabryka olsztyn

Historia marki sięga roku 1961, kiedy powstały Olsztyńskie Zakłady Opon Samochodowych "Stomil-Olsztyn", dostarczające na rynek ogumienie przede wszystkim do ciężarówek i aut dostawczych. Przedsiębiorstwo rozwijało się, a w 1973 roku, jako pierwszy zakład w Polsce, rozpoczęło produkcję opon radialnych.

Decydującym momentem w historii firmy było przejście pod zarząd francuskiego koncernu oponiarskiego − Michelina − który na początku lat 90. ubiegłego wieku wykupił większość udziałów polskich zakładów.

zakłady Michelin olsztyn

Włączenie przedsiębiorstwa w skład koncernu Michelin Polska oznaczało dla polskiej marki dużą zmianę pod każdym względem, ale przede wszystkim postęp w dziedzinie rozwoju technologicznego. Firma zyskała dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technicznych francuskiego giganta i mogła je wykorzystywać w swoich produktach.

Opony pod nazwą Kormoran zaczęto produkować w 1999 roku. Rok później firma zaprezentowała swoją pierwszą oponę z bieżnikiem kierunkowym, a w ciągu pięciu lat od przejęcia fabryki przez Michelina Kormoran sprzedał ponad milion swoich opon.

Jako ciekawostkę, że Michelin po przejęciu zakładów zastanawiał się nad nazwą dla polskiej firmy, pod uwagę brano m.in. Medalist, Amplor, Cavalier i Warrior, ale ostatecznie zdecydowano na Kormorana, nawiązującego do dziedzictwa Warmii i Mazur, gdzie jest zlokalizowana fabryka.

Modele opon Kormoran

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Kormoran

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Opis marki kormoran

W koncernie Michelina Kormoran pełni rolę marki budżetowej. Produkowane przez niego opony są zaliczane do segmentu ekonomicznego (tzw. budżetowego), co oznacza, że są niedrogie w zakupie, ale jednocześnie charakteryzują się dobrą jakością, zapewniając odpowiedni poziom bezpieczeństwa, osiągów i komfortu podczas eksploatacji.

Świetnie się sprawdzają przy spokojnym stylu jazdy kierowcy na krótkich dystansach, np. po mieście, ale również na dłuższych trasach poza miastem. Asortyment marki jest bardzo duży, Kormoran proponuje bogatą ofertę opon w różnych rozmiarach zarówno do samochodów osobowych, z napędem na cztery koła, SUV-ów i lekkich pojazdów dostawczych, jak i do samochodów ciężarowych, pojazdów rolniczych i autobusów; do wyboru są modele sezonowe i całoroczne.

Fabryka opon

Dzięki przynależności do dużego, nowoczesnego koncernu przy opracowywaniu swoich opon polskie przedsiębiorstwo może korzystać z know-how francuskiej firmy, a sprawdzone rozwiązania technologiczne, które w nowocześniejszych modelach opon innych marek koncernu zostały zastąpione nowszymi, stosować w swoich produktach. Opony Kormorana są zaawansowane konstrukcyjnie i trwałe, przy ich produkcji wykorzystuje się mieszanki o wysokich właściwościach, które są odporne na ścieranie, a dobrą jakość oferowanych klientom opon potwierdzają testy, jakim są poddawane.

Opinie o marce kormoran

Bardzo dobrą opinią cieszą się opony całoroczne Kormorana – mają one różne rodzaje bieżników, które zapewniają dobrą przyczepność i komfort jazdy zarówno podczas gorącego lata, jak i mroźnej zimy, kiedy warunki na drodze są trudne. Do najpopularniejszych modeli opon oferowanych przez polską markę należą:

Road Performance, Ultra High Performance, Gamma B2, Runpro B, Runpro B2, Impulser, Impulser B2 (opony letnie), Snow, SnowPro B2, Vanpro Winter (opony zimowe), Vanpro B2, Vanpro B3 (opony do aut dostawczych).

Kormoran wciąż produkuje swoje opony w fabryce w Olsztynie, która w koncernie Michelina należy do jednej z większych w Europie, ale nie tylko tam, wytwarza je też w zakładach w Serbii i Turcji. Opony marki Kormoran są popularne nie tylko w Polsce, cieszą się uznaniem również w innych krajach Europy Środkowej. Cała produkcja odbywa się zgodnie z certyfikatami wymaganymi przy wytwarzaniu ogumienia i wszystkie opony są objęte 5-letnią gwarancją.

Opony w magazynie

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertę opon marki Kormoran

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.