Strona główna>Opony Kleber

Opony Kleber

opony kleber

Historia opon marki Kleber rozpoczęła się na początku XX wieku, gdy Pan Work, zarządzający amerykańską firmą BF Goodrich, płynął na barce po zalanym rejonie Paryża i podjął decyzję o postawieniu fabryki. Została ona wybudowana w 1911 roku we Francji w Colombes. Marka zawdzięcza swoją nazwę nazwisku Jeana-Baptisty Klebera. 8 grudnia 1911 roku w fabryce powstały pierwsze opony jeszcze pod nazwą BF Goodrich. W latach 30-tych produkowano, oprócz opon, także pasy transmisyjne, róznego rodzaju uszczelki i inne gumowe części. To wtedy też opony Kleber były bardzo popularne. Sprzedawano ekskluzywne opony do seryjnych modeli samochodów Versailles i Chambord oraz nieobecne do tej pory na rynku, opony terenowe. Dużą rolę odgrywała reklama – eleganckie opony reklamowały urodziwe kobiety. Po raz pierwszy w historii w reklamach pojawiły się psy – charty wykorzystywano w promocji opon z bialym bokiem, a owczarki alzackie w promowaniu opon o jednolitej barwie. Po zakończeniu wojny firma zmieniła swoją siedzibę na Paryż i zaczęła sprzedawać swoje produkty pod szyldem KLEBER-COLOMBES. Głośnym wydarzeniem w historii firmy było zdobycie w 1950 roku szczytu Anapurna (ośmiotysięcznik) w Himalajach przez pracownika KLEBER-COLOMBES, Maurice Herzoga. Herzog na szczyt wniósł m.in. proporczyk swojej firmy, czym zapewnił jej niebywałą reklamę (o zdobyciu góry przez francuską ekspedycję pisały wszystkie gazety świata). Doniosłym wydarzeniem w latach 50-tych było wypuszczenie na rynek opony bezdętkowej i opony z komorą powietrzną, która mogła przejechać po gwoździu i mimo to nie ulegała przebicu. Została ona pokazana mediom w obecności samego prezydenta Francji René Coty. W 1971 roku maskotką marki stał się pies rasy bokser, reklamujący oponę boxer. W 1981 roku po raz pierwszy w historii w rundzie mistrzostw świata zwyciężyła kobieta. Był to rajd w San Remo, a zwyciężczyni Michèle Mouton jechała samochodem z oponami marki Kleber. W 1994 roku opony marki Kleber zostały homologowane do samochodów Renault Twingo. W 2002 roku powstał natomiast specjalny program o nazwie Kleber Assistance, który obejmował serwis naprawczy działający przez całą dobę na terenie Europy.

Oferta firmy Kleber obejmuje wiele rodzajów opon o róznych rozmiarach, w tym: opony osobowe, opony rolnicze, opony ciężarowe i opony dostawcze. Wszystkie opony Kleber podlegają gwarancji producenta i normom dotyczącym produkowaniu ogumienia.

Firma Kleber posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Kleber produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony ciężarowe, opony rolnicze, wszystkie opony Kleber objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Wybierz rodzaj opon Kleber

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18