Opony>Opony Kleber

Opony Kleber

opony kleber

Kleber to francuskie przedsiębiorstwo, które swój początek miało w 1910 roku, jako „Société Française B.F. Goodrich”. Na początku lat trzydziestych dwudziestego wieku zyskało popularność dzięki produkcji opon lotniczych dla POTEZ 540, a dzięki wyposażeniu słynnych samochodów Chambord  w opony z białymi ścianami, konsumenci docenili produkty tejże marki. Firma dokonała rebrandingu w 1940 roku, ponieważ obecna nazwa kojarzona jest z adresem, na który się przeniosła. Siedzibę można odnaleźć w Paryżu na Avenue Kleber. Aktualnie koncern Michelin jest w posiadaniu większości udziałów francuskiej marki, dzięki czemu są opracowywane są rozwiązania mające na celu poprawienia jakości produktów francuskiej marki. Opony marki Kleber produkowane są miedzy innymi w Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także, co warto wspomnieć, wytwarzane są na naszym rodzimym rynku, w Olsztyńskich zakładach Opon Samochodowych „Stomil-Olsztyn”. Produkcja na terenie Polski, sprawia że klienci na naszym rynku coraz częściej sięgają po produkty marki Kleber. Mimo że marka usytuowana jest w klasie średniej, to uwzględniając opinię klientów ceniona jest za swoją wysoką jakość produktów porównywaną z oponami marki premium.

Historia marki

Założenie marki datuje się na rok 1910, to właśnie wtedy jedna z osób zarządzających amerykańską firmą BF Goodrich podjęła decyzje o wybudowaniu fabryki we Francji. W 1910 roku, z inicjatywy członka zarządu amerykańskiego BF Goodrich, podjęto decyzję o rozszerzeniu działalności na Europę i wybudowaniu fabryki we Francji. Na cel inwestycji obrano miejscowość Colombes położoną w regionie Île-de-France, początkowo przyjmując nazwę „Société Française B.F. Goodrich” co oznaczało nic innego jak francuski oddział B.F Goodrich, w 1938 roku przyjęła nazwę „Colombes-Goodrich”, taki stan rzeczy nie potrwał długo gdyż na początku lat czterdziestych dwudziestego wieku po fali bombardowań podczas drugiej wojny światowej, firma była zmuszona się przenieść do Paryża na Avenue Kléber.

To właśnie od nazwy alei, na której otwarto siedzibę zawdzięczamy dziś znaną nazwę Kléber. Marka jako jedna z pierwszych postawiła na popularyzowanie swoich produktów za pomocą reklam, które ukazywały się w gazetach. To działanie zaowocowało rozpoznawalnością na całym świecie. Produkty głównie reklamowały zdjęcia z pięknymi kobietami, jednakże do promocji opon z białym ścianami, wykorzystano psy rasy chart. W latach 70. maskotką marki został brązowo-biały bokser i to on później pojawiał się w materiałach reklamowych.

pierwsza fabryka opon kleber
Modele opon Kleber

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Kleber

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Osiągnięcia marki

Jednym z pierwszych innowacji wprowadzonych przez francuskiego producenta, była opona „Souple Corde” (osnowa bez wątku), lecz to produkcja pierwszej opony lotniczej w 1930 roku, przeznaczonej dla samolotu wielozadaniowego POTEZ 540, który latał we francuskich siłach powietrznych jako bombowiec, była prawdziwym kamieniem milowym w historii marki. Pięć lat później Kléber zaczyna współpracę jako dostawca opon dla słynnych samochodów Simca Chambord, wyposażając nowe modele w opony z białą ścianą. Kleber w 1950 roku zdobywa szczyt świata, pracownik firmy Kléber Maurice Herzog prowadząc francuską ekspedycję himalajską, zdobył szczyt góry Annapurna położony 8 078 m n.p.m..

Opony Kléber święciły również sukcesy w sportach motorowych. Jedynym z ważnych osiągnięć jest zdobycie drugiego miejsca w Rajdowych Mistrzostwach Świat przez Michele Mouton. Na początku lat dziewięćdziesiątych firma stała uzyskała homologacje marki Renault wyposażając w opony swojej marki wszystkie samochody zjeżdżające z linii produkcyjnej.

historia marki kleber

Produkty Kléber

Marka Kleber na przestrzeni lat wprowadziła opony wielu segmentów. Wśród rynków, na których możemy spotkać ich produkty są m.in. konsumecki, lotniczy i przemysłowy. Rynek konsumencki zaspokojony jest poprzez:

Opony do samochodów osobowych

Od wczesnych lat swojego istnienia francuska marka istnieje na rynku opon do samochodów osobowych. W 1920 roku wprowadziła produkt o nazwie „Souple Corde”, czyli osnowa bez wątku, co było początkiem innowacji. Największą rewolucją w branży oponiarskiej było skonstruowanie opony z wbudowaną dętką. Jednym z większych osiągnieć jest również kultowy model bieżnika V10, który to był oponą z radialną osnową i opaską tekstylną. Jej struktura sprawiła, że była wytrzymała i niezawodna, co docenili klienci. Aktualnie firma najbardziej rozpoznawalna jest z różnorodności co do produktów i warunków ich wykorzystywania.

Dynaxer
opona letnia kleber dynaxer

Podczas projektowania tego modelu, inżynierowie skupili się przede wszystkim na zapewnieniu największej przyczepności która przekłada się na pewność prowadzenia oraz bezpieczeństwo, dzięki specjalnie zaprojektowanemu bieżnikowi opony tego modelu przylegają do nawierzchni nie zależnie od stopnia zużycia.

Krisalp
zimowa opona kleber krisalp

To opona zimowa świetnie radząca sobie z odprowadzaniem wody i błota. Wzór bieżnika został zaprojektowany by dawać pewność prowadzenia w warunkach zimowych, a specjalna mieszanka z którego zostałą wykonana opona wydłuża jej żywność. Podobnie jak opona letnia Dynaxer zadbano o to by opona zużywała się jak najbardziej równomiernie.

Quadraxer
opona wielosezonowa kleber quadraxer

Wielu producentów wypuszcza modele opon przystosowanych do użytkowania przez cały rok. Nie inaczej jest i w przypadku marki Kléber, firmie udało się stworzyć model opony, która nie będzie niczym ustępować swoim sezonowym braciom, doskonale radzą sobie na suchej jak i mokrej nawierzchni, a co równie ważne zachowują świetne właściwości jezdne na śniegu

Opony do samochodów dostawczych

Projektując opony do samochodów dostawczych trzeba wziąć pod uwagę że opony wykorzystywane są do transportu towarów i to sprawia, że będą bardziej narażone na dużo większe obciążenia. W taki przypadku musi zostać zastosowana również dużo bardziej wytrzymała mieszanka gumy, aby opona spełniała swoje zadanie nawet przy dużych przebiegach. W swojej ofercie Firma Kléber opony przystosowane do zadań transportowych.

Transpro
 opony letnie do samochodów dostawczych kleber transpro

Jest to opona przeznaczona do pracy w sezonie letnim. Charakteryzuje się symetryczną budową bieżnika, co zapewnia zrównoważone osiągi w każdych warunkach, nie zapominając przy tym o komforcie dla kierowcy. Tak zaprojektowana rzeźba bieżnika ma zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo.

Transalp
opony zimowe do samochodów dostawczych kleber transapl

Zimowe warunki to zawsze duże wyzwanie w transporcie, Kléber tworząc kierunkową rzeźbę bieżnika opony Transalp skrupulatnie podszedł do tematu odprowadzania wody i błota, dzięki czemu kierowca ma pewność prowadzenia oraz niezawodność w najtrudniejszych warunkach.

Transpro 4S
opony kleber transpro 4s do samochodów dostawczych na każdy sezon

Ten model opony stanowi idealny pomost, między przygotowanymi na sezon letni Transpro a świetnie radzącymi sobie w warunkach zimowych Transalp. Zapewnia optymalne parametry, wybór opon wielosezonowych to zawsze duża oszczędność, lecz w przypadku Transpro 4s nie oznacza kompromisu.

Opony do Maszyn Rolniczych

Opony projektowane z myślą o maszynach rolniczych, muszą spełniać zupełnie inne wymogi niż opony do przeznaczenia czysto konsumenckiego, w trakcie prac rolniczy ważne jest by opony miałby jak najlepsza trakcję, przy czym ich konstrukcja nie może wpływać negatywnie na zagęszczenie gleby, co odbija się na plonach, francuski producent dobrze miał świadomość tych zależności przygotowując linie swoich opon.

Traker
obumienie do ciagników kleber taker

Jest to opona charakteryzująca się uniwersalnym zastosowaniem przeznaczona do wielozadaniowych ciągników. Dzięki swojej konstrukcji sprawdzą się idealnie w maszynach o mocy zarówno 80 jak i 200 koni mechanicznych, a duża powierzchnia styku i głęboki bieżnik zapewnia doskonałą trakcje i ma pozytywny wpływ na zagęszczenie gleby.

Fitker
opona rolnicza kleber fitker

To opona radialna, która znajduje szerokie zastosowanie w rolnictwie, dzięki swojej unikatowej budowie. Doskonale radzi sobie na suchej jak i na mokrej nawierzchni. Warto dodać, że na śniegu model ten nie sprawia problemów przy czym zachowuje przyczepność. To dopracowane opony przystosowane do codziennej eksploatacji.

Niezależnie od warunków w jakich się znajdziesz, firma Kléber ma w swojej ofercie szeroki wachlarz modeli skrojonych pod oczekiwania każdego klienta. Przynależność do koncernu Michelin sprawia, że wszystkie produkty Kléber objęte są 10 letnią gwarancją producenta.

Artykuły i nowości

Z oponami Kleber zyskujesz dwa razy, weź udział w promocji
Z oponami Kleber zyskujesz dwa razy, weź udział w promocji
Sprawdź jak zyskać nagrody przy zakupie nowych opon Kleber.
Z oponami Kleber wygrywasz dwa razy. Promocja Opony rolnicze Kleber
Z oponami Kleber wygrywasz dwa razy. Promocja Opony rolnicze Kleber
Z oponami Kleber wygrywasz dwa razy. Promocja na opony rolnicze Kleber. Kup dwie opony rolnicze Kleber i odbierz elektroniczny Voucher na 200zł.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.