Opony>Opony Firestone

Opony Firestone

Marka Firestone powstała w roku 1900, a jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela Harveya S. Firestone’a. Przygoda Firestone’a z przemysłem oponiarskim rozpoczęła się na skutek spotkania z Henry’m Fordem, na którym obaj panowie ustalili, że Firestone będzie dostarczał opony pneumatyczne do samochodów Forda. Po siedmiu latach, w ciągu których Firestone zaciągnął pożyczkę na 4,5 tysiąca dolarów i zaczął produkować opony, były gotowe pierwsze dwa tysiące opon do nowego modelu Forda noszącego nazwę Ford T. Pierwszy sukces Firestone’a był tylko początkiem drogi w budowaniu potęgi Firestone. W roku 1911 firma mogła poszczycić się pierwszym zwycięstwem zaprojektowanych przez siebie antypoślizgowych opon w wyścigu Indianapolis 500. Na skutek dynamicznego rozwoju firmy otwarto nowe fabryki produkcyjne, pierwszą w Kanadzie w 1919 roku, drugą w Wielkiej Brytanii w roku 1928. Do kolejnych innowacji Firmy z Akron należało stworzenie opony niskociśnieniowej oraz innowacja organizacyjna, jaką było otwarcie w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych sieci serwisowo - dilerskiej, która była pierwszą tego typu. Po czasach wojennych, w których firma przestawiła swoją działalność na produkcję dla armii, firma otworzyła własne centrum badawcze w Akron, gdzie powstał nowy model opony nazwany liczbą 500 na cześć zwycięstw marki w wyścigach Indianapolis 500. Opony te były przeznaczone do jazdy z dużą prędkością.

W 1961 roku Firestone był już bogatszy o markę Dayton oraz zakłady produkcyjne w Europie. Jednak w kilka lat później firma mocno podupadała, na skutek spóźnienia z wprowadzeniem do produkcji opon radialnych oraz wadliwości opon 500, które były przyczyną wielu pozwów sadowych. Zakończyła się także wieloletnia współpraca z Fordem. Po sprzedaniu 7 z 9 fabryk Nowy prezes Firestone – John Nevin prowadził rozmowy, najpierw z Pirelli, potem z Bridgestone, które w efekcie końcowym wykupiło firmę w 1988 roku. Po tej fuzji przyszedł czas na wyciąganie Firestone’a z kryzysu. Zostały zamknięty zakład w którym produkowano kolejne wadliwe opony, a firma wróciła na tory wyścigowe.

Samochody osobowe

Jeśli chodzi o gamę produktów, jest ona bardzo różnorodna pod względem pojazdów do których możemy dobrać oponę jak i rodzajów bieżników.

Opony osobowe, 4x4, i dostawcze jest dostępna wersja letnia zimowa i całoroczna. Spełniają wszystkie wymagania nawet najbardziej rygorystycznych klientów, min. znakomita droga hamowania na mokrej jak i suchej nawierzchni, świetna przyczepność, oznaczenie trzech szczytów górskich przy oponach zimowych, redukcja szumu i wiele innych w zależności od wyboru bieżnika.

Serca klientów skradł model WINTERHAWK, czyli zimowe opony przystosowane do pojazdów osobowych, dostawczych oraz 4x4, które świetnie zachowują się na ośnieżonej nawierzchni dodatkowo zapewniając bardzo dobrą przyczepność. Jego mocną stroną jest krótka droga hamowania - najlepsza w porównaniu do poprzednich modeli.

Opony do samochodów osobowych firestone

Samochody ciężarowe

opony do samochodów ciężarowych firestone

Grupa opon autobusowych i ciężarowych oferuję ogumienie na każdą oś pojazdu oraz dzieli się na opony do Ruchu drogowego - znajdziemy tu ogumienie do osi napędowej, kierującej oraz naczepowej. Bieżniki te charakteryzują się niskimi oporami toczenia, redukcją szumu, jest idealnie przystosowany do bardzo długich tras. Częstym zakupem jest model FS422 PLUS, który posiada technologię Groove Fence i Variable Pitch Sipe zapewniającą cichą i komfortową i cichą jazdę oraz technologię Equalizer Rib Design, która w połączeniu z wielorzędowym lamelami tworzą barierę ochronną przed nierównomiernym zużyciem.

Trudny teren - w tym zestawieniu również znajdziemy opony na każdą oś pojazdu, lecz bieżnik zdecydowanie różni się od poprzedniej grupy ogumienia, jest on bardziej agresywny, dzięki czemu zapewnia doskonałą trakcję. Mocne karkasy umożliwiają bezpieczne przewożenie dużych ładunków w długich dystansach Autobusy miejskie - do tego typu pojazdów Firestone przygotował jeden model bieżnika - FS492, który występuje na wszystkie osie pojazdu. Jego mocną stroną niezawodna przyczepność przez cały rok, mocna konstrukcja umożliwiająca długotrwałe osiągi.

Maszyny rolnicze

Firestone jest twórcą wysokiej jakości opon rolniczych, które od dziesięcioleci pomagają rolnikom osiągać wyjątkowe wyniki na polach uprawnych. Firma kładzie ogromny nacisk na innowację, jakość i trwałość naszych produktów, aby zapewnić klientom najlepsze rozwiązania do maszyn rolniczych. Opony rolnicze Firestone zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu wszystkich potrzeb na polu.

Niezależnie od tego, czy pracują na gładkich drogach, piaszczystych glebach czy mokrych terenach, to ogumienie, które zapewnia optymalną przyczepność, trakcję i stabilność. Opony rolnicze są starannie wykonane z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu, ogumienie będzie służyć przez długie lata, zapewniając niezawodność i bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Opony rolnicze są dostępne w wersji radialnej, mające możliwość pracy na zmiennym ciśnieniu, redukują zużycie paliwa, wpływ na zagęszczenie gleby, a budowa klocków zapewnia min płynną jazdę i redukcję hałasu. W ofercie możemy zakupić bieżniki PERFORMER EXTRA 70 oraz PERFORMER EXTRA 85, które mają bogatą gamę rozmiarową

Opony rolnicze firestone

Wybierz rodzaj opon Firestone

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18