Strona główna>Opony Falken

Opony Falken

opony falken

Historia opon tego producenta rozpoczęła się w Japonii w 1983 roku. Na początku była to jedynie komórka flagowej marki związanej z Ohtsu Tire & Rubber Company, która z kolei od 1980 roku należała do koncernu Sumitomo Rubber Industries. Sumitomo był długoletnim gigantem na rynku opon samochodowych. Celem powołania do istnienia spółki Falken było podbicie rynku Ameryki Północnej ogumieniem przeznaczonym do wyczynowych samochodów.

Obecnie, trzydzieści lat po powstaniu, już jako samodzielna firma, nadal skupia się na produkcji opon UHP (Ultra High Performance), które wykorzystywane są w profesjonalnych wyścigach samochodowych z serii Motorsports. Sukcesywnie ulepsza też swoje produkty do samochodów osobowych i dąży do dystrybuowania ich na całym świecie. Dzięki bardzo dobrym wynikom rynkowym powołano oddziały w Stanach Zjednoczonych – główną siedzibę w Kaliforni oraz filie w Tennessee, New Jersey i w Teksasie. Wkrótce dla entuzjastów sportowych samochodów powstała seria Azenis, charakteryzująca się maksymalną wydajnością, oraz luksusowe opony FK452. Później stworzono również słynne modele ZIEX ZE502 dla młodych ludzi ceniących sportową jazdę w komfortowych warunkach i ZIEX ZE912 zapewniające znakomitą przyczepność podczas szybkiej jazdy w każdych warunkach pogodowych. Dla lekkich ciężarówek i SUV-ów produkowane są modele S/TZ04 – charakteryzujące się najnowocześniejszą stylizacją i systemem Ultra Plus. Na niekorzystne warunki pogodowe, szczególnie w zimie, polecana jest natomiast opona Eurowinter HS349, która poprawia jazdę i przewidywalność zgodnej trakcji. Firma oferuje opony osobowe, dostawcze, terenowe i ciężarowe w różnych rozmiarach. Wszystkie obejmuje gwarancja producenta. Wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich przepisów dotyczących produkcji ogumienia.

Firma Falken posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Falken produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe, opony ciężarowe, wszystkie opony Falken objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Wybierz rodzaj opon Falken

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18