Opony>Opony Falken

Opony Falken

opony falken

Historia opon tego producenta rozpoczęła się w Japonii w 1983 roku. Na początku była to jedynie komórka flagowej marki związanej z Ohtsu Tire & Rubber Company, która z kolei od 1980 roku należała do koncernu Sumitomo Rubber Industries. Sumitomo był długoletnim gigantem na rynku opon samochodowych. Celem powołania do istnienia spółki Falken było podbicie rynku Ameryki Północnej ogumieniem przeznaczonym do wyczynowych samochodów.

Obecnie, trzydzieści lat po powstaniu, już jako samodzielna firma, nadal skupia się na produkcji opon UHP (Ultra High Performance), które wykorzystywane są w profesjonalnych wyścigach samochodowych z serii Motorsports. Sukcesywnie ulepsza też swoje produkty do samochodów osobowych i dąży do dystrybuowania ich na całym świecie. Dzięki bardzo dobrym wynikom rynkowym powołano oddziały w Stanach Zjednoczonych – główną siedzibę w Kaliforni oraz filie w Tennessee, New Jersey i w Teksasie. Wkrótce dla entuzjastów sportowych samochodów powstała seria Azenis, charakteryzująca się maksymalną wydajnością, oraz luksusowe opony FK452. Później stworzono również słynne modele ZIEX ZE502 dla młodych ludzi ceniących sportową jazdę w komfortowych warunkach i ZIEX ZE912 zapewniające znakomitą przyczepność podczas szybkiej jazdy w każdych warunkach pogodowych. Dla lekkich ciężarówek i SUV-ów produkowane są modele S/TZ04 – charakteryzujące się najnowocześniejszą stylizacją i systemem Ultra Plus. Na niekorzystne warunki pogodowe, szczególnie w zimie, polecana jest natomiast opona Eurowinter HS349, która poprawia jazdę i przewidywalność zgodnej trakcji. Firma oferuje opony osobowe, dostawcze, terenowe i ciężarowe w różnych rozmiarach. Wszystkie obejmuje gwarancja producenta. Wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich przepisów dotyczących produkcji ogumienia.

Historia Falken

W porównaniu z innymi uznanymi wytwórcami opon o bogatych tradycjach i długoletniej historii Falken to stosunkowo młody producent. Markę powołano do życia Japonii w 1983 roku i na początku należała do Ohtsu Tire & Rubber Company, która z kolei od 1980 roku była częścią koncernu Sumitomo Rubber Industries. Grupa Sumitomo to długoletni potentat zrzeszający wiele przedsiębiorstw należących do różnych branż, również z rynku opon samochodowych. Celem powołania spółki Falken była chęć podbicia rynku amerykańskiego ogumieniem przeznaczonym do samochodów wyczynowych, ponieważ w Stanach Zjednoczonych było dość duże zapotrzebowanie na tego typu opony. Dość szybko, bo już dwa lata po powstaniu, firma wprowadziła swoje produkty na rynek północnoamerykański. Dzięki bardzo dobrym wynikom rynkowym w USA powołano kilka oddziałów – poza główną siedzibą, która mieści się w Kalifornii, utworzono filie na Florydzie, w Illinois, Tennessee, New Jersey i w Teksasie. Te rozmieszczone w różnych częściach kraju centra dystrybucji pozwalają Falkenowi szybko i skutecznie dostarczać w swoje opony. W 1988 roku firma otworzyła przedstawicielstwo również w Europie − w Offenbach w Niemczech.

opony falken
Modele opon Falken

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Falken

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.