Opony do Alpine A610 3.0i 1991
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: I
- Generacja: 1991-1995
- Rodzaj paliwa: Petrol
- Moc silnika: 184 KM | 184 kW | 250 PS
- Średnica otworu centralnego: 60.1
- Ilość otworów: 5
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x100
- Średnica rozstawu śrub: 100 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Opony do Alpine A610 1991 3.0i
Wybór odpowiedniego ogumienia do legendarnego Alpine A610 z silnikiem 3.0i o mocy 250 KM to kluczowa decyzja, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo oraz precyzję prowadzenia tego wyjątkowego samochodu sportowego. Jako specjaliści w Hurtopony.pl wiemy, że konstrukcja tego modelu wymaga szczególnego podejścia, dlatego przy doborze opon należy zawsze kierować się specyfikacją producenta. W przypadku tego pojazdu mamy do czynienia z fabrycznie stosowanym rozwiązaniem typu mieszanego, co oznacza, że na osi przedniej oraz tylnej montowane są opony o różnych parametrach. Jest to podyktowane specyficznym rozkładem masy oraz charakterystyką napędu, które mają zapewnić optymalną przyczepność przy dynamicznej jeździe i zachować przewidywalność auta w zakrętach.
Dla modelu Alpine A610 z 1991 roku przewidziano na oś przednią rozmiary 205/45VR16 V lub 215/40ZR16 W, natomiast na oś tylną dedykowane są rozmiary 245/45VR16 V lub 255/40ZR17 W. Zastosowanie szerszego ogumienia na tylnej osi pełni funkcję stabilizującą i pozwala efektywnie przenieść wysoką moc jednostki napędowej na asfalt, co jest niezbędne w tak wymagającej maszynie. Podczas selekcji odpowiedniego modelu opony, prosimy Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na indeksy nośności i prędkości, które muszą być zgodne z wymogami technicznymi dla silnika 3.0i. Sugerujemy również rozważenie opon z odpowiednią homologacją, która gwarantuje, że profil bieżnika i konstrukcja karkasu zostały zaprojektowane z myślą o dynamice jezdnej typowej dla francuskich samochodów sportowych z tamtego okresu.
Zachęcamy Państwa do skrupulatnego doboru sezonowości opon, zależnie od planowanego sposobu eksploatacji pojazdu, aby w pełni cieszyć się osiągami Waszego Alpine A610 w każdych warunkach. Nasi eksperci dokładają wszelkich starań, aby prezentowany asortyment był jak najlepiej dopasowany do unikalnych wymiarów felg oraz właściwości jezdnych tego modelu. W celu rozpoczęcia poszukiwań idealnego kompletu, prosimy kliknąć w jeden z interesujących Państwa rozmiarów opon znajdujących się poniżej, co pozwoli na przejście do pełnej oferty dostępnych produktów, które spełnią wymagania techniczne Państwa samochodu.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 205/45VR16 | Opony 245/45VR16 | 6.5Jx16 ET40 | 8.5Jx16 ET20 |
| Opony 215/40ZR16 | Opony 255/40ZR17 | 7Jx16 ET35 | 9Jx17 ET15 |