Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Harley Davidson FLHTCU 1584 Ultra Classic Electra Glide '09-

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Producent: Harley Davidson
  • Model: FLHTCU 1584 Ultra Classic Electra Glide '09-
  • Pojemność skokowa: 1584 cm³
Opona przódOpona tył
Opony 130/80-17Opony 180/65-16

Opony do motocykla Harley Davidson FLHTCU 1584 Ultra Classic Electra Glide '09-

Wybór odpowiedniego ogumienia do motocykla klasy turystycznej, takiego jak Harley Davidson FLHTCU 1584 Ultra Classic Electra Glide, jest absolutnie kluczowy dla zachowania bezpieczeństwa oraz komfortu podczas długich tras. W przypadku tego modelu mamy do czynienia z fabrycznie różnymi wymiarami ogumienia na obu osiach: 130/80-17 dla przedniego koła oraz 180/65-16 dla koła tylnego. Różnica ta wynika ze specyficznej konstrukcji układu jezdnego oraz rozkładu masy ciężkiego motocykla typu cruiser. Przednia opona odpowiada przede wszystkim za precyzję prowadzenia i skuteczne odprowadzanie wody, natomiast potężna opona tylna musi sprostać wysokiemu momentowi obrotowemu silnika o pojemności 1584 ccm oraz przenosić znaczny ciężar maszyny wraz z pasażerem i bagażem.

Dobierając opony dla Państwa motocykla, należy w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na indeksy nośności oraz prędkości, które muszą być ściśle zgodne z wymogami producenta dla tego konkretnego modelu. W motocyklach o tak dużej masie własnej stosowanie indeksów niższych niż przewidziane w homologacji jest niedopuszczalne i może prowadzić do destabilizacji pojazdu lub przedwczesnego zużycia struktury opony. Zachęcamy Państwa także do wyboru ogumienia odpowiedniego do stylu jazdy oraz warunków atmosferycznych, w jakich najczęściej odbywają się Państwa podróże. Warto sprawdzić, czy wybrany model posiada specjalną homologację dla motocykli Harley Davidson, co gwarantuje pełną kompatybilność z charakterystyką pracy zawieszenia i geometrią ramy tego legendarnego modelu.

Pamiętajcie Państwo, że w motocyklach turystycznych właściwa mieszanka bieżnika decyduje nie tylko o przyczepności, ale także o stabilności w zakrętach przy dużym obciążeniu. Regularna kontrola ciśnienia w oponach o rozmiarach 130/80-17 oraz 180/65-16 pozwoli Państwu cieszyć się optymalną kulturą pracy maszyny przez wiele tysięcy kilometrów. Nasz zespół ekspertów w Hurtopony.pl zawsze służy wsparciem w doborze najlepszych rozwiązań, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał Państwa motocykla w każdych warunkach drogowych. Aby zapoznać się z pełną gamą opon dedykowanych do Państwa modelu, wystarczy kliknąć jeden z interesujących Państwa rozmiarów poniżej, co przeniesie Państwa bezpośrednio do naszej szerokiej oferty ogumienia.

Opony do motocykla Harley Davidson na przód

Opona Mitas 130/80-17 MC50 M RACER 65H
329zł/szt.
Opona Mitas 130/80-17 MC-50 65H R TL
329zł/szt.
Opona Mitas 130/80 - 17 STONE KING [65 N] TT R
343zł/szt.
Opona Mitas 130/80-17 MC-24 65S R TL
369zł/szt.
Opona Mitas 130/80 - 17 MC 24 INVADER [65 S] TL
369zł/szt.
Opony do motocykla Harley Davidson Flhtcu'1584'ultra'classic'electra'glide''09- >> Dobierz opony | hurtopony.pl