Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do John Deere 5625

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Producent: John Deere
  • Model: 5625
  • Rozstaw osi: 85.7 inches [217 cm]
Opona przódOpona tył
Opony 11.2-24Opony 420/90R30

Opony do ciągnika John Deere 5625

Dobór odpowiedniego ogumienia do ciągnika John Deere 5625 to kluczowa decyzja, która bezpośrednio przekłada się na efektywność prac polowych oraz trwałość podzespołów eksploatacyjnych maszyny. W przypadku tego modelu mamy do czynienia z fabrycznie zróżnicowanym rozmiarem kół, co wynika z konstrukcji napędu na cztery koła i specyficznych wymagań trakcyjnych. Oś przednia wyposażona w opony o rozmiarze 11.2-24 odpowiada za precyzyjne kierowanie oraz przenoszenie momentu obrotowego na miękkim podłożu, natomiast tylna oś, wykorzystująca opony 420/90R30, pełni funkcję głównego ogniwa napędowego. Zastosowanie większych kół z tyłu pozwala na optymalne rozłożenie masy ciągnika, co minimalizuje zjawisko ugniatania gleby i zapewnia lepszy uciąg przy ciężkich pracach z agregatami.

Przy wyborze opon dla Państwa ciągnika bardzo istotne jest, aby zwrócić uwagę na indeksy nośności oraz prędkości, które muszą być ściśle dostosowane do charakterystyki pracy w Państwa gospodarstwie. Praca na dużych obciążeniach wymaga ogumienia o solidnej konstrukcji karkasu, odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Warto również zweryfikować, czy wybrany model posiada odpowiednią homologację producenta, co gwarantuje zachowanie właściwych przełożeń napędu przedniego względem tylnego. Niewłaściwe dobranie profilu opony może doprowadzić do tzw. wyprzedzenia przedniej osi, co w konsekwencji powoduje nadmierne zużycie układu napędowego oraz spadek wydajności terenowej maszyny.

Sezonowość oraz wzór bieżnika to kolejne aspekty, które powinni Państwo wziąć pod uwagę w zależności od rodzaju wykorzystywanych narzędzi i specyfiki upraw. Odpowiednio wyprofilowane klocki bieżnika zapewniają doskonałe samooczyszczanie z błota, co jest niezbędne podczas prac w trudnych warunkach pogodowych. Jako specjaliści w Hurtopony.pl zawsze sugerujemy analizę warunków eksploatacji przed finalnym zakupem, aby zapewnić Państwu maksymalne bezpieczeństwo i długowieczność ogumienia. Zapraszamy do kliknięcia w interesujący Państwa rozmiar opony poniżej, aby przejść do pełnej oferty i dobrać produkt idealnie dopasowany do Państwa ciągnika John Deere 5625.

Opony do ciągnika John Deere na przód

Opona Satoya 11.2-24 GripKing 8PR TT
707zł/szt.
Opona Traxmax 11.2-24 1900 8PR TT
672zł/szt.
Opona Vk tyre 11.2-24 VK111 AGRI KING 8PR 116A6 TT
679zł/szt.
Opona Mrl 11.2 - 24 MRL MRT 329 8PR [116 A6/113 A8] TT
679zł/szt.
Opona Gtk 11.2 - 24 AS100 8PR [116 A6] TT
699zł/szt.

Opony do ciągnika John Deere na tył

Opona Alliance 420/90R30 (16.9R30) AGRISTAR II 490 147D TL
3511zł/szt.